Sleduj nás

Silná kritika Furyho otce: Tyson podal nejslabší výkon, jaký jsem od něho kdy viděl

Silná kritika Furyho otce: Tyson podal nejslabší výkon, jaký jsem od něho kdy viděl

Gypsy King si v rámci sobotní noci opět stoupnul do ringu, kde se snažil zastavit kariérní růst slibně se rýsující a předtím ještě neporažené švédské hvězdy Otto Wallina (nyní 20-1-0). Tysonovi se to sice povedlo, ovšem za jakých okolností, nad tím dle některých zůstává rozum stát.

A jedním z takových „pochybovačů“ je dokonce i sám otec slibného britského boxera. Fury starší, sledující výkon svého syna, po zápase promluvil o jeho výkonu, který byl podle jeho názoru velmi slabý a nedostačující.

„Kdyby si Tyson stoupnul proti jinému boxerovi ze světové trojky anebo proti Alexanderovi Povetkinovi, dostal by výprask. Mluvím s vámi přesně tak, jak to cítím, a tohle dozajista byl jeho nejslabší výkon, jaký si pamatuji,“ pravil na kanálu BT Sport John Fury.


Gypsy King si jako zkušený borec i přes nepřízeň osudu (velká otevřená tržná rána nad pravým okem) došel pro výhru na body. Přesto nechybělo moc a sudí mohl duel kdykoliv ukončit, když byl Fury kvůli poloviční slepotě značně limitován a toku krve z masivní rány nešlo zabránit.


„Na padesát procent vím, co pro něj té noci nepracovalo, a mohu říct jen to, že si prošel osmitýdenním tréninkovým kempem a jeho síly značně polevily. Jsou pryč,“ jevil očividné známky zloby.

„Tyson byl v ringu krotký jako kotě. Jeho tělo vypadalo mnohem slabší než dříve. Tušil jsem, že to jednou přijde. Moderní doba si žádá změny vzhledu a on hubne,“ vysvětloval Fury starší.


Podíváme-li se na předzápasové vážení, musíme podotknout, že Gypsy King oproti svému předešlému duelu shodil 4 kila. Momentálně navážil na svou postavu 206 cm vysokého borce „pouhých“ 111 kilogramů.  

„Ten jeho tým je pohroma. Pokud se ho Tyson bude držet, půjde to s ním z kopce a nakonec ho připraví o slibnou kariéru. Ben Davidson a všichni ostatní… kromě Jorge Capetilla. To je jediný člověk, který si za svou práci zaslouží nějaké uznání,“ dodával Fury starší.


Další články