Sleduj nás

Šíleně nízké mzdy účastníků fackování? Dana White má pro kritiky stručnou odpověď

Šíleně nízké mzdy účastníků fackování? Dana White má pro kritiky stručnou odpověď FOTO: UFC

Nová fackovací soutěž sice budí velký zájem, ale ta odměna za poškození mozku se vůbec nezdá dostačující. Vesměs jen 2 tisíce dolarů.

Na jednu stranu tu nemáme podmínky, že musíte být profesionální fighter, abyste se do organizace Power Slap Championship dostali, ale na druhou stranu si za trochu kuráže pořídíte tak nový telefon. Je takováto odměna dostačující, pokud si necháváte vědomě poškozovat mozek?

Na tuto otázku se ptají mnohá, zejména americká media. Účastník fackovací soutěže Eric Spicely například odhalil, že za boj dostal 2 tisíce dolarů, přičemž další dva by mu na účtu přistály, kdyby svůj zápas vyhrál. Po tomto odhalení se spustila vlna kritiky a Dana White tak opět čelil otázce, na kterou musí být zvyklý už ze svého působení v UFC…


„Proč zápasníci dostávají tak nízké mzdy? Záleží, jak se na to díváte, ale především proto, že jsme nová organizace a už tak platíme 2 tisíce lidem za to, že přijdou někomu dát tři facky. Mně ta cena přijde adekvátní…,“ poznamenával White skrze své sociální sítě.

„Vezměte si, jak začínalo MMA nebo box… Bojovníci, co účinkují na boxerských předzápasech, si stále vydělávají kolem dvou tisíc dolarů. Možná byste se tedy sami měli vzdělat, než něco vypustíte z pusy a než někoho začnete kritizovat,“ reagoval White, který se bránil tím, že i ve sportovním odvětí s více než stoletou tradicí dostávají zápasníci také velmi nízké platy.


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články