Sleduj nás

Shavkat Rakhmonov novou senzací UFC

Shavkat Rakhmonov novou senzací UFC
Shavkat Rakhmonov, který nyní soutěží ve welterové váze, je v současnosti jednou z nejžhavějších komodit v UFC. Bojovník narozený v Kazachstánu se zatím chlubil humbukem a jeho nedávná výhra TKO nad Carlstonem Harrisem v prvním kole UFC Vegas 47 je malým zábleskem toho, co přijde příště.

Divize welterové váhy UFC se rýsuje jako nejzajímavější divize v propagaci a pravidelně se objevují nové vyhlídky. Khamzat Chimaev byl žhavým tématem díky své dosavadní dominantní kariéře, ale je načase, aby komunita MMA věnovala pozornost nejnovější senzaci velterové váhy – Shavkatu Rakhmonovovi. Využijte SynotTip promo kód a vsaďte si na výhru.

Bojovník narozený v Kazachstánu debutoval v UFC sérií dvanácti zápasů bez porážky v roce 2020. Zajímavé je, že ‚Nomad‘ se zúčastnil tří zápasů UFC a všechny vyhrál přes finiš. Neporažená velterová váha, která zahájila svou kariéru v říjnu 2014, má zatím ohromující bilanci 15 výher a žádnou prohru. Působivější je, že dokončil všechny své souboje a je stejně dobrý na nohou i na plátně.

Kdo je Shavkat Rakhmonov?


Shavkat Rakhmonov má za sebou nádherných pár let od svého profesionálního debutu v MMA v říjnu 2014. Shavkat se narodil v Uzbekistánu a později v roce 2017 získal občanství Kazachstánu. Rachmonov se narodil v Uzbekistánu a v roce 2017 získal občanství Kazachstánu. Jeho dědeček se jmenoval Rahman. Jeho otec je Kazach, zatímco jeho matka je Kazach-Konyrat.


Shavkat je z klanu Altynbai z Junior Zhuz. Jako amatér vyhrál tituly mistrovství světa a Asie WMMAA. Svůj debut v UFC si odbyl proti Oliveirovi na UFC 254, a přestože Alex vážil o něco více nad stanovenou normou welterové váhy, Shavkat v prvním kole vyhrál. Osm měsíců po svém debutu v UFC čelil Rakhmonov dalšímu veteránovi UFC z Brazílie, když se setkal s Michelem Prazeresem na UFC Vegas 30.

shavkat rakhmonov vysledky


Rachmonovova profesionální kariéra začala v říjnu 2014, kdy debutoval vítězstvím v trojúhelníku v prvním kole proti Adamu Tsurovovi na M-1 Challenge 52. Pokračoval v boji hlavně pod hlavičkou M-1, přičemž sedm jeho profesionálních zápasů se odehrálo v rámci postupu.

Se zbývajícími pěti výhrami pochází z vlastní organizace MMA jeho domovské země, Kazašské federace smíšených bojových umění (KZMMAF). Střídal by se tam a zpět mezi dvěma organizacemi a získal svůj první pokus o titul jako profesionál proti Faridunu Odilovovi o pás velterové váhy KZMMAF. Získal titul ve třetím kole TKO.

Ve svém tichém chování a nelítostné dokončovací schopnosti v bojové noci je Rachmonov mrtvým zvoníkem pro další špičku v bojových sportech, dlouholetého boxerského šampióna střední váhy Gennadije Golovkina, a pokud „Nomad“ zůstane na své současné cestě, mohl by být další velkou hvězdou Kazachstánu.

Shavkat Rakhmonov má za sebou neuvěřitelné knockoutové vítězství v UFC Vegas 47. Podařilo se mu také srovnat se s Khamzatem Chimaevem, dalším medializovaným bojovníkem z východní Evropy.


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články