Sleduj nás

Sean O’Malley uvedl, jaké nejchytřejší rozhodnutí může Khamzat Chimaev udělat

Sean O’Malley uvedl, jaké nejchytřejší rozhodnutí může Khamzat Chimaev udělatFOTO: UFC

Khamzat Chimaev se momentálně nachází na rozcestí a neví, jakou cestou se vydat. Velterová, anebo střední váha? 

Borz je na lovu za tituly a ty by rád posbíral ve třech různých hmotnostních kategoriích, přičemž se nechal slyšet, že by pro něj bylo nejpříhodnější, pokud by začal ve velterové váze… Tedy přesně v té, do které naposledy nezvládl shodit. 

Po tomto fiasku ho z veltru mnoho lidí vykazovalo a nelibě o Khamzatovi mluvil i šéf UFC Dana White. Borz má ale svou hlavu a tvrdí, že by rád čelil vítězi bitvy Usman vs. Edwards… Vyplatí se vůbec takové čekání? A nebude lepší to pro tuto chvíli s veltrem kompletně vzdát? 

„Nejlepší rozhodnutí, které může Chimaev učinit, je to, že se vydá do střední váhy. To je opravdu ten nejlepší krok, jaký může momentálně udělat,“ domnívá se perspektivní bantamový bojovník Sean O’Malley. 

„Pro fightera je největším problémem, když je vysílený. Aby Khmazat mohl splnit limit velterové váhy, musel by začít s hodně přísnou dietou. Jeho tělo musí být na tu kategorii připravené, což teď vůbec není. Pokud naposledy tu váhu přepálil o čtyři kila, tak je to prostě průser a vy očividně děláte něco špatně,“ konstatoval. 


I střední váha má ovšem momentálně domluvený boj o titul. Na šampiona Alexe Pereiru bude čekat odveta s Israelem Adesanyou… 

„Je jedno, s kým Khamzat půjde, hlavně, ať učiní ten přesun do střední váhy. Mně osobně by se líbil jeho fight s Paulem Costou. Ani jeden z nich momentálně nemá domluvený zápas, tak proč je nespojit?“ navrhl O’Malley ve svém podcastu.


Další články