Sleduj nás

Scénář odhalen! Kdo vyzve vítěze duelu Adesanya vs. Costa?

Scénář odhalen! Kdo vyzve vítěze duelu Adesanya vs. Costa?

Prezident největší MMA organizace se nechal slyšet, jak vidí dění ve střední váze, ve které se právě schyluje k boji epických rozměrů.

Nigerijský šampion Israel Adesanya (19-0) se už 19. září střetne s vrchním a stejně neporaženým vyzyvatelem Paulem Costou (13-0). Dle mnohých je to dokonce největší bitva, která kdy v rámci střední váhy byla.

Ať už bude vítěz jakýkoliv, odveta se minimálně hned plánovat nebude. Dana White se nechal slyšet, že má pro další boj o titul připravené dva vyzyvatele, které by ještě rád nechal letos bojovat proti sobě.

„Máme zde (Jareda) Cannoniera a máme zde (Roberta) Whittakera. Uděláme fight?“ ptal se šéf organizace před zraky amerických novinářů.

Paulo Costa je hvězdou organizace UFC


Sám si ovšem i odpověděl. „Domnívám se, že to je skvělý zápas a aspoň tak zjistíme, kdo bude bojovat s vítězem duelu Adesayna vs. Costa,“ doplnil.

Jared Cannonier (13-4) se v kleci neobjevil už od loňského září, když na TKO přemohl „Jockera“ Jacka Hermanssona, jednalo se o jeho třetí výhru v řadě.

Následně však musel na operaci s natrženým prsním svalem, kvůli čemuž se jeho tažení za mistrovským pásem pozastavilo.


Robert Whittaker (21-5) se oproti tomu naposledy objevil na nedávném turnaji UFC on ESPN 14, kde si na body poradil s Darrenem Tillem. Jednalo se o jeho první výhru od ztráty titulu nad Israelem Adesanyou.

Bývalý šampion s novozélandskými kořeny si přeje dobýt zpátky svůj ztracený trůn a určitě by se nezlobil, kdyby to bylo co nejdříve.


Další články