Sleduj nás

Sbalil prachy a zmizel. Nebyl jsem kondičně fit, hájí se zápasník, který odmítl po prvním kole pokračovat

Sbalil prachy a zmizel. Nebyl jsem kondičně fit, hájí se zápasník, který odmítl po prvním kole pokračovat

Gesto nesportovního charakteru předvedl během galavečeru v pražské Lucerně zápasník, jenž si přezdívá Virus. Místo toho, aby v sobě našel odvahu pokračovat, když už jednou na nabídku boxerského utkání kývnul, tak se rozhodl po prvním kole „bezdůvodně“ zmizet. 

Původní karta v Lucerně se dočkala kvůli zraněním několika změn, přičemž jedna z nich se i týkala našeho osloveného borce. Robert Hopp byl jen pár dní před událostí vyzván, aby přijal duel s Robertem Raczem, avšak ve výsledku ze svého rozhodnutí příliš nadšený nebyl. Nepočítáme-li tedy ten balík peněz, co shrábnul. 

Diváci v hale i všichni u televizních obrazovek byli překvapeni rozhodnutím, které náš kondičně nepřipravený bojovník učinil. Pozorovatelé boxerského klání, které se mělo původně odehrát za doprovodu čtyř kol, si nakonec užili jenom první dějství, načež do toho druhého již nikdo nenastoupil. 


Kdyby se jednalo o nějaké zranění, nikdo by se ani neptal, avšak v tomto případě šlo o něco neobvyklého. Jak nám sám Virus prozradil, tak nebyl ve vhodné zápasové kondici, jež by mu dovolila pokračovat, a tak místo kuráže vhodil do ringu ručník a odešel si s lehce nabytým kapitálem (25 tisíc) domů. 

„Nejenomže mi původně zatajili váhu soupeře (já měl 75 a on 77 kg), za což jsem pochopitelně chtěl větší odměnu, kterou mi dali předem a za to jim děkuju, tak navíc jsem nebyl vůbec připravený. Jestli někdo čekal větší válku, tak nezapomínejte na to, že taky chodím do práce. Nemluvě o tom, že mě museli přemlouvat, abych ten duel vůbec přijal,“ uvedl Robert Hopp na svém facebooku. 


Jeho prohřešek se ovšem setkal také s řadou kritiky a kdoví, zdali zůstane jenom u ní… „Bohužel, co jsi včera udělal, byla velká srabárna. Musíš si uvědomit, že ta akce nebyla v hospodském sále pro 10 lidí. Lucerna, živý přenos v TV, vyprodáno. To, jak jsi ukončil zápas, poškodilo pořadatele, soupeře, diváky v hale a možná i u obrazovek…,“ okomentoval mu jeho status Lukáš Konečný. 

„Ano, ty to můžeš udělat, ale ne když jsi za sportovní výkon nadstandardně placen. To se pak očekává výkon hodný profesionálního sportovce. Kdyby jsi byl otřesen, vyčerpán, zraněn, pak nikdo neřekne ani bů! Ale ukončit to proto, že nemáš koule riskovat, je trochu trapné. Tuto situaci bude řešit vedení ČUBP a myslím, že budeš potrestán, ale to je tobě očividně jedno,“ dodal Konečný.


Další články