Sleduj nás

Šampion Usman vysekl nečekanou poklonu Covingtonovi. Výhrou nad ním si prý vůbec jistý nebyl

Šampion Usman vysekl nečekanou poklonu Covingtonovi. Výhrou nad ním si prý vůbec jistý nebyl

Současný šampion divize do 77 kg po odstupu času přiznal, že si Colby Covington za předvedený výkon z UFC 245 zaslouží jeho respekt. Zdali je válečná sekera zakopána, to se nicméně ukáže až časem.

Kamaru a Colby se spolu střetli 15. prosince minulého roku v lasvegaské T-Mobile Areně. Zmíněná dvojice se postarala o hlavní show večera a diváci se opravdu měli na co koukat. Emocemi nabitá a na body velmi vyrovnaná bitva trvala téměř celých pět kol, než se nigerijskému šampionovi podařilo přijít s kombinací úderů, po níž se sudí rozhodl duel ukončit.

Americký bijec usiloval dlouhé roky o titul právoplatného šampiona. S Usmanem navíc několik měsíců vedl osobní spor, a tudíž bylo jasné, že do tohoto zápasu vloží naprosto všechno. Covington se nehodlal vzdát ani po třetím kole, během něhož mu jeden dobře mířený úder zlomil čelist. I navzdory této nevýhodě se snažil boj dotáhnout do úspěšného konce.


„Ta bitva byla neuvěřitelně těsná,“ přiznával Usman. „Nikdy v celé své kariéře jsem se svého rohu nemusel ptát, zdali jsem vyhrával na body. Teď to bylo poprvé. Jsem totiž tím typem zápasníka, který si rád hlídá bodový náskok, strašně nerad ponechávám něco náhodě. Snažím se dominovat v každém kole, takže ve své hlavě vím, že vyhrávám. Nyní jsem to vůbec poprvé nevěděl,“ přiznával upřímně šampion, který má na svém kontě 16 výher a jen jednu jedinou porážku. Podstatné pro něho ovšem je, že v UFC ještě nikdy neprohrál a tahá zde velmi lichotivou jedenáctizápasovou vítěznou šňůru.


„Nejsem žádný kritik, který by podkopával někoho, kdo se opravdu snaží. Colby Covington si zaslouží mé uznání. Vím o něm, že dokáže bojovat, a vím o něm, že je skutečně dobrý. Přišel a ukázal mi, že umí být konkurenceschopný. Já se však snažím být mentálně ještě silnější. Všechno, čím jsem si v životě prošel, ze mě udělalo muže, jakým jsem dnes,“ doplňoval dvaatřicetiletý Nigerijec.


Další články