Sleduj nás

Šampion RFA Joilton Lutterbach neprošel testy na doping! Jeho premiéra v UFC se tak odkládá

Šampion RFA Joilton Lutterbach neprošel testy na doping! Jeho premiéra v UFC se tak odkládáFoto: RFA

To, co na tuzemském rybníčku nikoho netrápilo, v zámoří neprošlo. UFC v Rijádu se tak musí vyrovnat s další ztrátou. Brazilský bijec neprolezl sítem nové antidopingové agentury a neporažený Magomedov se musí vyrovnat se změnou soupeře.

Turnaj organizace UFC, který se uskuteční tuto sobotu, musí být z nějakého důvodu prokletý. Změnou muselo projít neskutečných osm duelů, a to včetně toho hlavního. Khamzat Chimaev opět skončil místo v kleci na nemocničním lůžku a nahradit ho musel ruský bijec Ikram Aliskerov. Stejný osud jako „Vlka“ potkal i Brazilce Lutterbacha, který ovšem odstoupil z mnohem prozaičtějších důvodů.

„Děkuji za všechna přání lásky v tomhle extrémně složitém období. Musím se přiznat, že pár měsíců zpátky jsem se totálně nasypal steroidy. Nevěděl jsem, že půjdu do UFC. Vše se odehrálo takovým fofrem. Sice jsem mohl utéct do Thajska nebo se schovat někde v horách, jako to dělají v UFC všichni, ale věřil jsem, že projdu,“ svěřil se Joilton na svém Instagramu.

Brazilec se měl při své premiéře v UFC utkat s extrémně nepříjemným soupeřem. V Rijádu jej čekal Shara Magomedov, který má na kontě dvanáct vítězství a nulu porážek. K tomu si musíme připočítat okolo stovky duelů v kickboxu a je jasné, že jsme přišli o opravdu extrémně zajímavou bitvu. Lutterbach totiž prokázal, že jeho bojové schopnosti jsou na nejvyšší úrovni. Kromě MMA dokázal udělat kariéru i v Glory a Magomedova by tak čekal pořádný test. Souboj dvou excelentních střelců se bohužel alespoň odkládá.

„Můj případ bude ještě jednou analyzovat antidopingový komisař. Moje účast v UFC je bohužel na pár měsíců zmražená. Chci se omluvit soupeři i organizaci. Brzy se vrátím, žádný strach,“ vzkázal Lutterbach svému soupeři i zaměstnavateli.


Turnaj UFC Fight Night, který proběhne již tuto sobotu, tak uvidí bitvu Magomedova s jiným Brazilcem. Antonio Trócoli bude mít v UFC premiéru. Účastnil se show DWCS, kde ovšem odešel bez výsledku. Shara tak bude mít pravděpodobně velmi snadnou úlohu.


Další články