Sleduj nás

Šampion Procházka po návratu z Vegas: Všechno beru pozitivně. V září chci být zpět v kleci!

Šampion Procházka po návratu z Vegas: Všechno beru pozitivně. V září chci být zpět v kleci!
Podle očekávání se měl vracet až v průběhu příštího týdne po první titulové obhajobě. Osud měl ale s Jiřím Procházkou jiné plány, a tak mu vložil do cesty překážku v podobě těžkého zranění pravého ramene.

Český Samuraj však neustoupil ze svého pozitivního vnímání světa a rozhodl se, že nepříjemnou stopku využije ve svůj prospěch.

Procházka to bere jako chlap!


"Jak se nyní cítím? Jako vždy skvěle. Jsem připravený teď a tady čelit tomu, co bude. Jdu opravit tělo, to, co je potřeba, a pokračujeme dál. Stalo se, co se mělo stát. Všechno beru pozitivně a věřím, že to tak mělo být. Prostě jedeme dál," prohlásil Jiří po příletu do Čech na setkání s novináři.

Procházka se svým týmem již v minulém týdnu rozhodl, že bude lepší podstoupit operaci a první část rehabilitace doma. I proto se vrací z USA již nyní a nebude se trápit sledováním turnaje, jehož měl být hlavní hvězdou.


"Dal jsem si dvě a dvě dohromady, poslechl jsem si více názorů, jak by se to mohlo odehrávat. Co je k dispozici. První a druhý měsíc chci strávit tady, teď budou Vánoce. Čert vem nějaký zápas nebo to, že tam budu stát a přísně se na ně dívat. Chci se dát dohromady. Půjdu tam, až budu připravený. Takhle by mě to možná ještě více štvalo, že jsem do zápasu nešel," vysvětlil svoji neúčast na UFC 282.

UFC 282 hlasi zmenu v souboji o titul UFC 282

UFC 282: Błachowicz vs. Ankalaev


O titul, který Jiří uvolnil, se tak poperou bývalý šampion Jan Blachowicz a rozjetý Dagestánec Magomed Ankalaev. Vítěze by měl během jara čekat nažhavený Glover Teixeira, který byl vedením organizace lehce odsunut do pozadí.


Návrat jednoho z nejlepších sportovců v České republice se podle prvních prognóz odhadoval na začátek roku 2024. Jiří nyní své fanoušky uklidnil, že pauza nemusí být až tak dlouhá.

Pokud vše půjde podle plánu a při léčbě se nevyskytnou komplikace, uvidíme rodáka z Hostěradic v kleci již krátce po letních prázdninách.

"Abych mohl udělat plnohodnotný kemp a odvést nejlepší výkon, jeví se jako ideální termín září. Musím pořešit více věcí, které nechci specifikovat. Už nějakou dobu jsem ale nebojoval jen se soupeři, ale i se svým tělem,“ přiznal další bolístky, které ho limitovaly.

Pokud tedy Jiří dostane dostatek času a prostoru pro kompletní opravení svého těla, můžeme se na podzim dočkat opravdu nepříjemně vyladěné verze českého samuraje, která bude pro celou divizi velkým postrachem.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články