Sleduj nás

Šampion musí obhajovat, zní verdikt UFC. Přijde Stipe Miocic o titul?

Šampion musí obhajovat, zní verdikt UFC. Přijde Stipe Miocic o titul?

Dana White v čele UFC se už poměrně dlouhou dobu snaží domluvit třetí zápas mezi nynějším mistrem divize těžké váhy Stipem Miocicem (19-3) a bývalým šampionem Danielem Cormierem (22-2, 1 NC). Úspěšné dohodě se však pravidelně staví vždy něco do cesty.

Miocic ve svém posledním rozhovoru prohlásil, že se jeho oko sice už uzdravilo, ale on sám neplánuje obhajovat dříve, než dokud se tato pandemie koronaviru nepřežene.

„Nemám kde trénovat, nemohu podstoupit přípravný kemp, nemůžu prakticky nic. Otázku ohledně návratu budu řešit hned, jakmile se všechno opět otevře. Bojování zde bude navždy, teď musíme řešit důležitější věci,“ uvedl sedmatřicetiletý rodák z Ohia, jenž vyhlíží svůj návrat do klece až koncem podzimu. 


miocic_cormier_ufc

Když se daná zpráva dostavila až k šéfovi UFC, ten moc nadšení neprokazoval. On sám totiž dokázal najít skulinku, jak v této obtížné době pořádat turnaje. A podobnou snahu chce vidět i od svých zápasníků.


„Viděl jsem, co Stipe řekl, že prý možnosti ohledně zápasů zde budou navždy… To ale není pravda. Ty možnosti zde nebudou navždy. Pokud jste profesionální atlet, očekávají se od vás nějaké povinnosti, váš okruh příležitostí je mnohem užší, než se sami domníváte. Takže doufejme, že budeme moct dostat Stipeho zpátky co nejdříve, aby se mohla těžká váha opět pohnout,“ odpověděl Dana White.

miocic_cormier_ufc_MMA

Horší pro ostatní bojovníky z nejtěžší hmotnostní divize je, že sami vyčkávají na titulovou příležitost a přitom vědí, že Miocic musí nejprve obhajovat proti Cormierovi - takový je současný plán a přes to nejede vlak. I kvůli tomu je na vedení UFC vyvíjen stále větší tlak, aby se do hry vhodil aspoň titul dočasného šampiona. Něco, co ty vody opět rozproudí.


„Zatím neuvažujeme o titulu dočasného šampiona, ale vím, že se divize pohne. Ať už se Stipem, nebo bez něho,“ řekl neúprosný Dana White, který tak dal jasně najevo, že pokud se Miocic nevrátí v nějaké dohledné době k obhajobě, pak mu bude odebrán mistrovský pás za neaktivitu.  


Další články