Sleduj nás

Šampion Adesanya nastínil taktiku do duelu se Stricklandem, cílem je dominovat

Šampion Adesanya nastínil taktiku do duelu se Stricklandem, cílem je dominovatFOTO: UFC

Pás zůstane u svého právoplatného majitele, věří před další titulovou obhajobou šampion Israel Adesanya.

Nigerijský bojovník se naposledy objevil v kleci na turnaji UFC 287, kde na KO ve druhém kole ukončil svého dlouholetého rivala Alexe Pereiru. Tímto skalpem rozšířil svoji sérii úspěchů v rámci střední váhy, kde už opravdu není moc elitních jmen, kterým ještě nečelil. Aby ta sbírka byla kompletní, chybí si odškrtnout políčka čítající Dricuse Du Plessise a Seana Stricklanda. S druhým jmenovaným se šampion za pár dní střetne v Austrálii.

„Jdu do toho teď se Seanem a jsem za to opravdu rád, protože to je svěží dech naší divize a pro mě konečně nějaká nová zkouška. Jelikož jsem ve střední váze porazil už všechny bojovníky, které jen porazit šlo, naléhal jsem na vedení UFC, aby mi dalo nějaké nové jméno. Jsem totiž už totálně přesycený ze všech těch možných odvet,“ prohlásil Adesanya, který má za sebou dva zápasy s Whittakerem, dva s Vettorim a čtyři dokonce s Pereirou.


„Když bojujete pořád s těmi stejnými lidmi, najednou už vás ta příprava ani nebaví. Víte, že jste toho dotyčného porazili, a přesto proti němu jdete znovu. A teď hledáte motivaci, nutíte se apod. Proto jsem moc rád, že mi UFC dalo Seana Stricklanda, protože to je čerstvý vzduch, který mě opět motivuje trénovat a v samotném boji předvést něco extravagantního. Rád bych ocenění za nejlepší výkon večera,“ nastínil Adesanya ve Flagrant podcastu své plány.

A jak bude boj probíhat?

„Podle mě si dá Sean v úvodních sekundách zápasu velmi dobrý pozor, aby si nenaběhl na nějaký z mých kontrů. Já naopak do svého stylu zapojím více low kicků a začnu ho rozebírat fyzicky i psychicky. Dokážu vymyslet takový plán, jak Seanovi znepříjemnit celý zápas. V postoji bych měl být o třídu lepší jak on a na zem mě nedostane. Dost jsem posunul jak svůj wrestling, tak i obranu proti strhům, takže očekávám dominantní vítězství ověnčené nějakým KO ve druhém nebo třetím kole,“ tipl si nigerijský mistr z divize střední váhy.


Dodejme si, že k duelu mezi šampionem Israelem Adesanyou a vyzývatelem Seanem Stricklandem dojde 9. září na turnaji UFC 293 v Sydney. Je teoreticky možné, že na vítěze pak bude čekat buďto Dricus Du Plessis, anebo lepší z dvojice Paulo Costa vs. Khamzat Chimaev. Tito dva se utkají o měsíc později.

Zdroj: Flagrant podcast


Další články