Sleduj nás

Ruský Orel na 9 měsíců dolétal, rozhodla komise. Trestu se nevyhnul ani Conor

Ruský Orel na 9 měsíců dolétal, rozhodla komise. Trestu se nevyhnul ani Conor

Trvalo to sice dlouho, ale konečně tu máme výsledky. Nevadská atletická komise (NSAC) vyřkla svůj ortel ohledně trestů, které obdrží Khabib Nurmagomedovd a Conor McGregor za šarvátku, jíž se oba účastnili (každý po svém, ale oba do ní zasáhli) během UFC 229 z 6. října 2018. 

Jak ruský Orel, tak i Notorious dali komisi volné ruce k vyřčení rozsudku. Místo toho, aby se dostavili na zasedání, kde by obhajovali své činy. Přísedící soudci tak rozhodli před zraky medií o tom, že ruský Orel na nějaký čas dolétal. Konkrétně se jedná o délku devíti měsíců, přičemž začátek doby trestu se váže ke dni, kdy se Khabib dopustit toho osudného skoku do publika. 


Komise také uvedla, že pokud se aktuální šampion z divize lehké váhy bude účastnit „kampaně proti šikaně“, pak mu bude tento trest o tři měsíce snížen (celkově tedy šestiměsíční stopka). Nedá se však očekávat, že by se Khabib k něčemu podobnému „snížil“, protože svého činu nelituje, ba naopak s Conorovým týmem i nadále minimálně na dálku soupeří. 

Khabib měl za výhru v duelu s McGregorem získat 2 miliony dolarů, avšak NSAC mu tyto peníze zadržela. Později rozhodla, že je nesprávné si ponechávat celou částku, a tak mu z ní dala půlku a nyní (po rozsudku) mu uvolnila další polovinu. To znamená, že Khabib ze svých dvou milionů zaplatí 500 tisíc dolarů jako pokutu za své nevhodné chování. 


Součástí Eaglova týmu jsou i jeho kolegové Abubakar Nurmagomedov a Zubaira Tukhugov, kteří v kleci napadli Conora McGregora. Jejich přečin byl komisí odměněn roční stopkou a pokutou 25 tisíc dolarů

V samotném závěru bylo potřeba vyřešit i kdysi slavného Notoriouse, jenž se do šarvátky uvnitř oktagonu rovněž neváhal zapojit. NSAC mu udělila šestiměsíční zákaz činnosti a pokutu ve výši 50 tisíc dolarů. Navíc mu pohrozila i tím, že budou-li se opakovat jeho slovní výhružky, kterými se irský bojovník během předzápasových konferencí běžně ohání (jedná se zejména o urážky víry), bude mu nucena udělit speciální disciplinární trest, což se ještě nikdy v historii celé soutěže nestalo. Další články