Sleduj nás

Rozhodčí Jakub Müller reaguje na nepotrestání Mawara: V MMA není žádná kultura, já se toho turnaje určitě nezúčastním!

Rozhodčí Jakub Müller reaguje na nepotrestání Mawara: V MMA není žádná kultura, já se toho turnaje určitě nezúčastním!FOTO: REAL FIGHT ARENA

Nekompromisní postoj podpořený demonstrativním odmítnutím účasti. Špičkový český rozhodčí je znechucený z dění na domácí scéně, kde se trestá pouze na oko.

Jakub Müller je dlouholetým kritikem poměrů, které panují na československým MMA turnajích. Výhrady k organizaci galavečerů nebo výkonům rozhodčích nyní doplnilo nepotrestání Tadeáše Růžičky, kolem kterého se v poslední době vyskytlo několik nepříjemných kauz.

„Jako rozhodčí na to říkám asi to, že já se osobně turnaje rozhodně nezúčastním. V MMA momentálně žádná kultura není ani vzdáleně, takže můžeme klidně vidět v přenosu zápasit odsouzeného vraha proti někomu, kdo byl odsouzen za těžké ublížení na zdraví. Nicméně já jako rozhodčí si mohu vybrat, co pískat nebudu,“ ohradil se k chování Real Fight Areny respektovaný sudí.

Situace okolo Mawara je v tuto chvíli poměrně nejasná. Policie sice médiím sdělila, že se chystá bojovníka obvinit ze dvou trestných činů, ale šéf RFA Boris Marhanský prohlásil, že nevěří v Růžičkovo potrestání. Promotér se odvolal na své zdroje a neměl problém bojovníka nominovat do titulové bitvy. Tento přístup je ale Müllerovi silně proti srsti, a odvolává se na podobné kauzy, které proběhly v zahraničí.

„V NBA dostal Ja Morant trest na 25 zápasů za to, že se na IG ukázal se zbraní. Přitom nikomu nic neudělal. A to se bavíme o superhvězdě s platem 197 milionu dolarů za 5 let. V UFC se vyhazovalo za nevhodné vtipy na Twitteru. Miguel Torres udělal vtípek o znásilnění a letěl,“ našel Jakub konkrétní případy v rozhovoru pro mmashorties.


Na závěr také uvedl, že jeho jedinou možností je bojkotovat celý turnaj, což nebude na škodu, protože se nedávno o Mawarovi vyjádřil způsobem, který rozhodně nesvědčí o neutrálním pohledu nezaujatého sudího.

„U nás to organizace dvakrát neřeší, což je jejich věc. Já si mohu maximálně vybrat, kde pískat. Navíc bych byl při jeho zápase považován za zaujatého, když jsem už jednou prohlásil, že to je primitivní tupé hovado!“

Zdroj: mmashorties.czDalší články