Sleduj nás

Ronda Rousey vládne historicky nejlépe placeným bojovnicím v UFC, za ní je současná šampionka dvou divizí

Ronda Rousey vládne historicky nejlépe placeným bojovnicím v UFC, za ní je současná šampionka dvou divizí

V krátkosti se můžeme podívat na aktuální žebříček všech dámských bojovnic, které si v UFC za svou kariéru vydělaly nejvíce. Na samotném vrcholu není nikdo jiný než bývalá hvězda Ronda Rousey, která svým příchodem do největší MMA organizace planety vzbudila rozruch. Jako uragán totiž ničila své soupeřky, a to se jí často dařilo v prvním kole. Její mise na poli UFC skončila společně s rokem 2016, kdy ji během minuty dala ochutnat vlastní medicínu právě Amanda Nunes.

Amanda „Liones“ Nunes v současné chvíli drží pásy jak z bantamové (své původní), tak i pérové váhy. Je to první žena, jíž se podařilo ukořistit takto cenné trofeje ze dvou hmotnostních kategorií. Historická chvíle se uskutečnila 29. prosince 2018, kdy se postavila proti obávané a 20 zápasů neporažené Cris Cyborg. Souboj dvou brazilských bojovnic opět netrval ani minutu, Amanda byla horlivější, rychlejší a přesnější. Cyborg schytala teprve druhou porážku své kariéry a později odešla do konkurenčního Bellatoru. Její cesta v UFC však nebude zapomenuta, neboť v ní zanechala svou nesmazatelnou stopu.

Prvních pět jmen v žebříčku (tedy od Rondy po Holly) se zároveň nachází mezi historicky nejlépe placenou stovkou všech zápasníků UFC (95 mužů, 5 žen). V tabulce nejsou uvedeny bonusy za pay-per-view (PPV), které UFC nezveřejňuje a nejsou ani nikde veřejně dostupné. Na pořadí v žebříčku by však neměly mít vliv. Další články