Sleduj nás

Robert Whittaker o tom, jak málem ukončil kariéru a jak opět našel sílu pokračovat

Robert Whittaker o tom, jak málem ukončil kariéru a jak opět našel sílu pokračovat

Robert „The Reaper“ Whittaker (20-5) prohrál loni v říjnu velký sjednocující souboj s tehdy ještě prozatímním mistrem Israelem „The Last Stylebender“ Adesanyou (19-0) a od té doby se marně hledal. Nejen výkonnostně, ale především psychicky.

„Byly chvíle, kdy jsem si myslel, že už bojovat nebudu,“ přiznával bývalý australský šampion, jehož trápili vlastní démoni. „Celé dny jsem se ničemu nevěnoval. Ráno jsem se probudil a neměl jsem žádný plán. Kdybych nenašel žádnou jiskru, určitě bych pověsil rukavice na hřebík a ani by mě to nemrzelo. Byl jsem s tou možností smířený, vůbec nic jsem totiž nedělal,“ popisoval svou rutinní činnost z doby koronavirové karantény.

Robert Whittaker


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Chvíli to sice trvalo, ale nakonec v sobě našel odhodlání. A to i díky tomu, že Dana White opět začal pořádat mezinárodní turnaje. „Sporty se zastavily, zápasy byly v nedohlednu a já kvůli tomu neměl nutkání ani vstát a jít cvičit. Pak se ale zničehonic objevila nabídka souboje s Darrenem Tillem, já ji přijal a ve mně se probudil oheň. Najednou jakoby se pročistil vzduch a já začal opět dýchat. Celý můj ztracený elán se rázem vrátil, a to ještě intenzivněji, než si ho kdy pamatuji.“

A tak teď stojí bývalý šampion střední váhy před novou výzvou. Ta pochází z anglického Liverpoolu a na svém kontě má osmnáct výher, dvě porážky a jednu remízu.


„Darren je dobrý a těžký protivník, má za sebou dost velkých výher, kterých jsem si vědom, ale zase se domnívám, že jeho největší zbraní je pouze jeho levá ruka. Co se mě týče, já jsem mnohem komplexnější, mám toho mnohem více co nabídnout,“ doplnil Whittaker. A my už v noci z 25. na 26. července budeme moct zjistit, který z těchto dvou borců oplývá větší touhou vyhrát.


Další články