Sleduj nás

Rizin - Procházka Jiří - Lawal Muhammed

Rizin - Procházka Jiří - Lawal Muhammed

Na podobný zápas čeká české MMA pravděpodobně od svého vzniku. V titulovém souboji organizace Rizin si to o pás rozdají Američan Muhammed „King Mo“ Lawal a český bojovník Jiří „Denisa“ Procházka.

Oba borci se už jednou setkali a z knockautu se radoval Lawal. Procházka od zmíněné porážky vyhrál ale dalších sedm zápasů v Rizinu, šest z nich před časovým limitem a upravil svou kariérní bilanci na 23-3-1. Porážka s Lawalem na Silvestra roku 2015 navíc byla ovlivněna pyramidou, když v jednom dni musel Procházka absolvovat dva další souboje s Ishiim a Nemkovem. Lawal ve stejný večer bojoval i s finále pouze dvakrát.

Američan Muhammed „King Mo“ Lawal a český bojovník Jiří „Denisa“ Procházka.


Tentokrát bude mít Procházka hned několik výhod, na přípravu má dva a půl měsíce, takže bude skvěle připravený jak takticky, tak fyzicky. Po třech letech nabral obrovské zkušenosti i sebevědomí, které tehdy postrádal. K dobru má rovněž výškovou převahu i věk, Lawal totiž o tři roky zestárl a v 38 letech ztrácí na rychlosti. Procházka by měl mít navrch v postoji, svého soupeře se pokusí „rozkopat“.

King Mo naopak v posledních zápasech začal sbírat čím dal častěji porážky, z předešlých šesti duelů hned čtyřikrát prohrál (5 x Bellator 1 x Rizin). Američan se pokusí dostat Procházku na zem, případně bude čekat na pěknou trefu v postoji. Procházka ale bude jednoznačně aktivnější a svého soupeře porazí minimálně na body. Nejlepší bojovník českého MMA tak získá vytoužený pás.Další články