Sleduj nás

RFA vs. IAF: Cverna vychválil slovenské soupeře, Orlov věří, že v současnosti by Budaye porazil

RFA vs. IAF: Cverna vychválil slovenské soupeře, Orlov věří, že v současnosti by Budaye porazilFoto: IAF

První tiskovou konferenci „Jeden na jednoho“ v pražském One Clubu má za sebou ostře sledovaný galavečer RFA vs. IAF: Special Title Night. A diváci se u sledování povídání tří dvojic, které se 11. listopadu utkají v UNYP Areně v Praze, rozhodně nenudili.

Jako první si sedli ke stolu s promotéry Petrem Ondrušem (IAF) a Borisem Marhanským (RFA) dva obři – šampion IAF v těžké váze Jevgenij Orlov a jeho vyzývatel Alex Cverna.

Prvně jmenovaný pak překvapil velmi kvalitní češtinou, přestože se jí při mediálních povinnostech vyhýbá. „Cverna neumí anglicky, takže proto. Asi nedokončil školu,“ rýpl si ukrajinský obr, který má ale i rumunský pas a posledních pět let žije v Praze. „Já ji nedokončil. A nevadí mi to. Dělám byznys a dělám ho tady. Podle mne by se každý měl naučit řeč země, ve které žije. Proč bych se já měl ve své vlasti přizpůsobovat?“ opáčil 48letý zástupce Spejbl Gymu.


Jejich vzájemné povídání bylo zajímavé a strávili před kamerou více než půlhodinu. Cverna například vychválil slovenské sparingy, jelikož stále třeba na webu Tapology svítí u jeho jména jako domovský gym bratislavská OFA. „Takové těžké váhy, jako jsou na Slovensku, v Česku nejsou. Jsou tam kvalitnější sparingy, takže do Bratislavy do OFA před tímto duelem určitě pojedu,“ pochválil své parťáky v čele se Štefanem Vojčákem.

Mimochodem, Cvernu ještě před Orlovem čeká příští víkend titulová bitva v organizaci Hexagone MMA, kde se mu postaví bývalý soupeř Karlose Vémoly – Francouz Princ Aounallah. „Ty jsi blázen,“ kroutil hlavou šampion IAF. „Jsem,“ opáčil s úsměvem jeho protivník, který si možná i proto aktuálně hlídá svoji váhu. „Mám tak 118, 119 kilo, pokud třeba jeden den nic nedělám, tak ale i 125, já přiberu jen z toho, že se na jídlo podívám.“


Kolem hranice 120 kilogramů se pak pohybuje také Orlov, který na popud promotérů zavzpomínal na svoji jedinou profesionální prohru. Tu si zapsal 26. dubna 2019 se slovenským obrem Martinem Budayem. „Byl to můj druhý zápas. Neřekl bych nejtěžší, protože těžší byly ty další. Hlavně na moji psychiku, protože jdeš ve své cestě stále vpřed,“ poznamenal nejprve.

Na doplňující otázku, zda by dneska jeho souboj s patnáctkou žebříčku UFC vypadal jinak, rozhodně vypálil: „Ano. Určitě by to vypadalo a dopadlo jinak.“

Kdo ví, zda dostane šanci na odvetu. Jisté je, že 11. listopadu bude zápas Orlov vs. Cverna „all-in“ o čtvrt milionu korun. To znamená – vítěz bere vše, tedy peníze svoje, soupeře i pás. „Bude mi slušet,“ mrknul na závěr spiklenecky Cverna. „Po našem prvním staredownu v Poděbradech ztratil můj respekt. Ukončím ho a pošlu do důchodu,“ kontroval Orlov.


Na celé jejich povídání, včetně následných rozhovorů Jacoba Mikuly s Tadeášem Růžičkou a Natálie Trikalové s Kamilou Šimkovou, se můžete podívat na přiloženém videu. Lístky jsou pak k dispozici v síti Ticketportal.


Další články