Sleduj nás

RFA Ring Tour nabídlo kubánskou dominanci a těsné vítězství Sebastiana Fapša

RFA Ring Tour nabídlo kubánskou dominanci a těsné vítězství Sebastiana FapšaFOTO: REAL FIGHT ARENA

Trnavský turnaj organizace Real Fight Arena byl zaměřen primárně na postoj. Místo klece se bojovníci střetávali v ringu, a kromě boxerských zápasů byly na programu i souboje podle Real Fight pravidel.

Na Slovensko také dorazila skupina kubánských šampionů, kteří potvrdili, že box je na karibském ostrově na trochu jiné úrovni, než jsou zdejší rohovníci zvyklí.

Hlavním tahákem celého galavečeru byl zápas jednoho z největších slovenských talentů, Sebastiana Fapša. Ten se vracel po porážce se zkušeným Brazilcem Joiltonem Lutterbachem, a ani nyní jej nečekal žádný nazdárek.


Řecký rváč Malkhaz Merebashvili vyznává podobně agresivní styl jako jeho slovenský protějšek a začátek zápasu podle toho vypadal. Netrvalo dlouho a jeden z tvrdých kopů Merebashviliho našel cíl a Tank se poroučel k zemi.

Paradoxně mu ale tento moment spíše pomohl. Začal být pozornější a přesnější v kombinacích, kterými svého soupeře úspěšně bodoval. Velice zajímavý zápas tak došel až rozhodnutí bodových, kteří se shodli na Sebastianově výhře.


"Svůj zápas bych zhodnotil tak, že ne vždycky se povede ukázat to, co trénujete a co jsem chtěl předvést. Ale výhra je doma a celou show hodnotím brutálně. Mně se to líbilo a moc jsem si to užil. S mým výkonem samozřejmě spokojený nejsem. Příště chci přetavit víc věcí z tréninku do zápasu. Soupeř mě ale ničím nepřekvapil. Věděl jsem, že je to tvrdý Řek, který toho hodně vydrží. Že když ho pošlu k zemi, tak se ihned postaví. Spíš mě překvapil můj výkon," byl k sobě velmi kritický Fapšo.

Důležitá výhra dodá mladému slovenskému střelci sebevědomí před extrémně náročným výletem do Ruska. Tam se již za měsíc střetne na turnaji RCC v Jekatěrinburgu s domácím Saigitem Alibekovem. Pokud vše půjde podle plánu, chtěl by se Sebastian propracovat k odvetě s Lutterbachem, o které sám promluvil na pozápasové tiskovce.

"Moje představa je vyhrát každý další zápas, abych si zasloužil ten rematch. Protože, on vyhrál první duel a teď nemá moc důvodů se mnou znovu jít. Musím si to prostě vybojovat. Co se týče Matěje Kozubovského, on má odvážné řeči, ale když jsme měli zápas, tak seděl třikrát na prd*li, to je vše, co k tomu můžu říct,“ vzpomněl si Fapšo i na svého českého rivala.
 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

Sebastian Fapšo předvedl v Rusku výborný výkon! Padl ale těsně na body

Druhý československý zástupce se v krátké době představil na ruském území a ani tentokrát si vítězství domů nepoveze. Po Tadeáši Růžičkovi absolvoval náročnou cestu i Sebastián Fapšo, ke kterému se měl podle původních plánů přidat i Václav Sivák. Ostravský Bad Boy však svůj duel kvůli zranění zrušil, a tak se oči fanoušků upíraly pouze na slovenský Tank.

Sebastian Fapšo předvedl v Rusku výborný výkon! Padl ale těsně na body