Sleduj nás

Rekordmani v počtu ukončení v rámci UFC

Rekordmani v počtu ukončení v rámci UFC

I když má každý bojovník svůj osobitý styl, všichni jdou do klece s jediným účelem. Vždy je prvořadé vyhrát, ideálně před časovým limitem.

Důvod je jednoduchý, nikdy nevíte, jaká kritéria rozhodčí boduje a pokud necháte souboj dojít k rozhodnutí sudích, riskujete pocit křivdy. Nyní se v krátkém výčtu pokusíme představit bojovníky, kteří takto rozhodují zápasy na nejsledovanějším jevišti UFC.

Donald Cerrone – 16 ukončení

Cowboy Cerrone je chlapík, který si soupeře nikdy nevybírá a je připravený nastoupit do klece kdykoliv a proti komukoliv. Ve své bohaté kariéře zvládl z šestatřiceti vítězství rovných sedmadvacet před limitem. Za připomenutí určitě stojí jeho KO nad Jimem Millerem na UFC Fight Night 45 a Adriano Martinsem na UFC on Fox 10. V poslední době se ukázal na UFC Fight Night 139, kde parádně ukončil armbarem Mika Perryho.


Charles Oliveira – 16 ukončení

Rekordman v počtu ukončení submisí Charles Do Bronx Oliveira nemůže v tomto žebříčku samozřejmě chybět. Třicetiletý borec má momentálně sedm výher v řadě a letí v hierarchii lehké váhy prudce vzhůru. Že není jenom BJJ specialistou, to dokázal pěkným knockoutem, kterým skolil Jareda Gordona na UFC Fight Night 164.

Charles Oliveira a jeho povedené KO


Vitor Belfort – 14 ukončení

Brazilská legenda má na svém kontě některé z nejpamátnějších knockoutů v historii celé soutěže. The Phenom ničil své soupeře koleny, lokty a neskutečnými kopy na hlavu. Své by o tom mohli vyprávět Luke Rockhold nebo Dan Henderson. Na UFC 46 dokázal Vitor ukončit Randyho Couture a získat pás pro šampiona těžké váhy.

Anderson Silva – 14 ukončení

The Spider Silva je bezesporu jedním z nejlepších bojovníků všech dob. Neskutečná dominance, kterou předváděl od roku 2006 do roku 2012, mu vynesla místo v síni slávy i v našem žebříčku. Památné KO, kdy front kickem uspal Vitora Belforta, budeme v sestřizích vídat ještě léta. Důležitá byla i výhra nad Chaelem Sonnenem, kterého uškrtil dvě minuty před koncem pátého kola v zápase, kdy bodově tahal za kratší konec.

Anderson Silva a jeho památeční KO


Frank Mir – 13 ukončení

Populární Američan je rekordmanem v počtu vítězství v rámci nejtěžší váhové divize UFC. Do paměti diváků se zapsal například brutální kimurou, kterou odnesl zlomenou rukou Antonio Rodrigo Nogueira. Osladil také vstup do UFC Brocku Lesnarovi, kterého na UFC 81 upáčil již po minutě a půl prvního kola.

Matt Hughes – 13 ukončení

Majitel pětačtyřiceti kariérních vítězství, kdy pětatřicetkrát zvítězil před limitem! Byl to právě Matt Hughes, který upáčil Georgese St. Pierra a připravil mu tak jednu ze dvou porážek v celé kariéře. Mezi další známé skalpy patří Royce Gracie nebo B.J. Penn, kteří dostali od Matta KO.


Další články