Sleduj nás

Reinders: Vždy mi šlo o to, aby se z MMA stal klasický sport, proto mi vadí Clash a podobné kraviny

Reinders: Vždy mi šlo o to, aby se z MMA stal klasický sport, proto mi vadí Clash a podobné kravinyFOTO: CLASH OF THE STARS

Z MMA se sice stává regulérní sport, ale bohužel ne takový, o kterém trenér André Reinders sníval.

Bojové sporty jsou symbolem tvrdosti, ale ne každý je umí prezentovat v celé své původní kráse. Doba pokročila kupředu a spolu s ní se našla větší záliba v bizaru, který přetvořil i tento kdysi tradiční sport na show pro lidi.

Takové MMA se do některých zemí stále ještě ani nedostalo a už zde máme jeho nové odvětví. Takové, ve kterém se proti sobě staví influenceři, handicapovaní, tvůrci sexuálního obsahu apod. To je něco, nad čím konkrétně u trenéra Andrého Reinderse zůstává rozum jenom stát.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Jsou věci, které odmítám. Celou svou kariéru jsem bojoval za to, aby MMA bylo považováno za klasický sport. V době, kdy jsem já zápasil, tomu tak ještě úplně nebylo. V dnešní době už myslím, že to berou všichni tak automaticky, byť to nemají někteří rádi. A už z principu všechny věci kolem, ať už jsou to různé formy zápasů YouTuberů, nějaké fackované nebo zápasy bez rukavic… Tyhle věci odmítám, protože chci zdůrazňovat sportovní stránku MMA,“ konstatoval Reinders pro deník Sport.

Nějaký trashtalk a uměle vytvořená show je ovšem základem vesměs každé bojové podívané dneska. Ale vše by se mělo držet v přijatelné míře. „Nějaká show kolem samozřejmě probíhá, ale v první řadě je to sport. A rozhodně nechci podporovat věci, které lidi odvádí od toho, co je podstata našeho sportu,“ přidal Reinders.


Organizace Clash of the Stars ještě nepochybně bude rozšiřovat své řady, ale už teď je jisté, že ústřední člen Reidners MMA v nich nebude. Zajímavé ovšem je, že za svou krátkou dobu na tuzemské scéně se Clash pomalu svými čísly dokázal vyrovnat mnohaletému snažení takového OKTAGONu. Show tedy lidi skutečně táhne, ale na druhou stranu i to může být ten potřebný impuls, který přiměje nové generace k bojovým sportům.


Další články