Sleduj nás

Raul Rosas: Mám potenciál překonat všechny rekordy. Jsem požehnán a budu ta největší superstar v celém UFC

Raul Rosas: Mám potenciál překonat všechny rekordy. Jsem požehnán a budu ta největší superstar v celém UFCFoto: UFC

Mexický bojovník, který je suverénně nejmladším na celé soupisce UFC, je zpět na vítězné vlně. Pochyby o budoucnosti jsou rozehnány a cílem je opět zápis do historie největší MMA ligy světa.

Letos začátkem dubna přišel pro super talentovaného borce tvrdý náraz do zdi. Rosas nastupoval do zápasu s Christianem Rodriguezem jako velký favorit a také si užíval pozici na hlavní kartě číslovaného turnaje. Výkon sebevědomého mladíka ale zůstal hodně za očekáváním, a tak se zrodila překvapivá prohra na body. Pro Rosase se jednalo o první neúspěch v kariéře a okamžitě se začalo spekulovat, zda není na UFC ještě opravdu příliš mladý.

Původní plán, který vznikl těsně po porážce, byla delší pauza se zaměřením na zlepšení techniky, a hlavně nabrání potřebné síly. Raul se ale vrátil do klece již po necelých šesti měsících a podle výsledku se nezdá, že by cokoliv uspěchal. O patnáct let staršího Terrence Mitchella dokázal zničit za necelou minutu a v zápase působil koncentrovaným a extrémně odhodlaným dojmem.

„Nic se nezměnilo, ani nikdy nezmění! Nikdy se nezlomíme. Všechny chyby, které jsem udělal minule, jsou napraveny. Mám okolo sebe tým, který mi vždy řekne pravdu. Díky němu se budu stále zlepšovat a půjdu za svým snem!“ prohlásil Rosas Jr. na tiskové konferenci.


Cíle mladíka, který se stává mexickou národní modlou, jsou jasné. Překonat všechny dosavadní rekordy, které v UFC nastavily takové legendy, jako jsou Jon Jones nebo Ronda Rousey.

„Mám potenciál stát se superstar a překonat všechny dosavadní rekordy UFC. Jsem požehnaný a vím, že můžu být největší superhvězda celé organizace. Dnešek byl opravdu výjimečný pro nás všechny a já jsem vděčný, že jsem mohl mít comeback zrovna v den výročí mexického Dne nezávislosti. Bylo skvělé cítit tu podporu ze všech stran,“ pochvaloval si Rosas atmosféru, která na Noche UFC panovala. Organizace má tedy největší talent zpátky a bude jen na vedení, aby mu trpělivě připravovalo cestu na vrchol a nenechalo jej zničit sérií neúspěchů.


Další články