Sleduj nás

Rafael Fiziev: Vím, že Justin rád sbírá bonusy, ale já jsem ve všem lepší a potvrdím to vítězstvím

Rafael Fiziev: Vím, že Justin rád sbírá bonusy, ale já jsem ve všem lepší a potvrdím to vítězstvímFOTO: UFC

Hlavní předzápas turnaje UFC 286, který se odehraje v Londýně, nám nabídne očekávanou řežbu mezi Fizievem a Gaethjem. Oba bojovníci jsou extrémně zábavní a pokaždé jdou po ukončení. Nečekaně velkým favoritem je borec z Kyrgyzstánu. Pro bývalou jedničku lehké váhy však budou hovořit mnohem větší zkušenosti z těžkých zápasů v UFC.

Justin Gaethje zažil v kleci nejlepší ligy světa již úplně všechno. Jeho jízdu za titulem, kdy nastřádal čtyři ukončení v řadě, utnul Khabib Nurmagomedov, který je jedním ze čtyř borců, kteří dokázali čtyřiatřicetiletého Američana porazit. Mezi ty ostatní patří jména jako Poirier nebo Oliveira. Mezi tím stihl Justin porazit bývalého šampiona Bellatoru Michaela Chandlera, se kterým udělali nejlepší zápas roku 2021.

Na pořádné vlně úspěchů se veze třicetiletý fantom z Kyrgyzstánu, který sice ztratil svoji premiéru v UFC, ale od té doby vyřídil šest dalších soupeřů. Ataman má nyní na kontě pouze třináct zápasů v MMA, ale k tomu je potřeba připočíst zhruba stovku v postojových disciplínách! 


Tyto ohromné zkušenosti se samozřejmě v kleci projevují a Fizievův přehled občas dělá z jeho soupeřů naprosté začátečníky. V posledním zápase navíc Rafael dokázal, že ani fyzička nebude jeho slabinou, protože v pátém kole vytáhl precizní levý hák, kterým poslal do říše snů dos Anjose.

Matchmakeři UFC Sean Selby a Mick Maynard se po podepsání tohoto duelu museli tetelit blahem. Postavit proti sobě takové dva rváče, to slibuje pořádně násilnou podívanou, kterou někdo odnese hlubokým spánkem. 


Gaethje zvládl ukončit téměř 90 % svých vyhraných duelů a Fiziev na tom není o mnoho hůř. Asi nikdo nečeká, že by se měl boj odehrávat jinde než v postoji. To podle nás bude rozhodujícím faktorem, protože extra rychlý Fiziev uvidí Gaethjeho útoky již půl vteřiny dopředu a bude si schopný načasovat smrtící kontr. 

„Vím, že Justin rád sbírá bonusy a je jasné, že se o to pokusí i se mnou. Já jsem ale ve všem lepší a tuto sobotu vyhraju,“ predikoval výsledek zápasu Fiziev a nám nezbývá než souhlasit. 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články