Sleduj nás

Promotér: Duel mezi Joshuou a Wilderem se vážně uskuteční, oba teď však musí bezpodmínečně vyhrát

Promotér: Duel mezi Joshuou a Wilderem se vážně uskuteční, oba teď však musí bezpodmínečně vyhrátFOTO: TOP RANK

Ještě není všem dnům konec. Fanoušky velice vyhlížený duel mezi Anthonym Joshuou a Deontayem Wilderem by se stále mohl uskutečnit.

Minulost doprovází spousta zklamání, že fanoušci pomalu nějakým slibům už ani nevěří, přesto se světoznámý promotér a šéf stáje značky Matchroom Boxing Eddie Hearn o jeden takový pokusil.

Dle jeho slov je ostře probíraný souboj mezi jeho svěřencem Anthonym Joshuou a historicky nejúspěšnějším knokautérem Deontayem Wilderem stále ve hře. Ve skutečnosti k jeho realizaci chybí jediné…


„Anthony a Deontay se objeví 23. prosince na turnaji v Saúdské Arábii. Plán pořadatelů je takový, že se vítězové těchto zápasů postaví na jaře příštího roku proti sobě. Pokud tedy AJ a Deontay uspějí, pak není co řešit, největší fight v celé boxerské historii bude stvrzen podpisem,“ sdělil Hearn pro Boxing Social.

Škoda jen, že jsme podobná slova slyšeli už v minulosti, proto bychom k nim i teď měli přistupovat opatrně. Zejména, když jsme se dozvěděli, že Joshua mohl Wilderovi čelit již nyní v prosinci. Protože mu ale za tento risk bylo nabídnuto „pouhých“ 50 milionů dolarů, tak jej rychle smetl ze stolu.


„Jde o to ten zápas vybudovat. Co jsem se dozvěděl, peníze by neměly být takový problém,“ pokračoval Hearn, který věří, že saúdští šejkové nakonec splní Britovy vysoké finanční požadavky, jež mohou sahat i k hranici 70 milionů dolarů.

„V celém boxerském světě není větší zápas, který by šlo uspořádat. Proto věřím, že se nakonec uskuteční. Oba borci však teď musí vyhrát,“ zněl Hearnův dodatek.

K samotné rekapitulaci si zbývá jen doplnit, že Joshua se 23. prosince střetne s Ottou Wallinem, zatímco Wilder potká Josepha Parkera. Oba bombeři do bitvy vstoupí z pozice celkem výrazného papírového favorita, ale oba také stárnou a slábnou, proto bychom se nějakému překvapení nemuseli divit.Další články