Sleduj nás

Prohra s Furym byla velmi hrubým porušením pravidel! stojí si za svým Whyte

Prohra s Furym byla velmi hrubým porušením pravidel! stojí si za svým Whyte
Jelikož Tyson Fury podváděl, neměla mu být dle pravidel započítána v duelu nad Whytem výhra.

Britský „The Body Snatcher“ útočil letos v dubnu na pozici šampiona těžké váhy WBC. Během své příležitosti proti Tysonovi Furymu ovšem zklamal a inkasoval KO v šestém kole.

Mnozí proti výsledku nic nenamítají, ale pár jedinců je toho názoru, že šlo o velmi sporný konec. Gypsy King se totiž ve finální fázi dopustil „nedovoleného strčení“ soupeře, což mělo za následek, že Whyte padl k zemi. Následný úder hlavou o žíněnku jej prý vypl, nikoliv ta rána předtím.

Whyte: Fury podváděl


„Dodnes jsem toho názoru, že byl náš zápas sporně ukončen. Ano, Tyson mě trefil, to jsem nikdy nepopřel, ale samotná rána mi nic neudělala. Horší bylo to následné strčení, po kterém jsem padal na zem,“ pověděl Whyte v interview pro Matchroom Boxing.

„Kdyby nebylo toho strčení, nepraštil bych se hlavou o zem a neporanil bych si nohu… Komise se v tomto případě vůbec neřídila platnými boxerskými pravidly. Jednak mi za to strčení mělo být dáno více času na vzpamatování, ale jednak jsem měl být následně poslán do svého rohu, protože když končí kolo, rozhodčí nesmí odmávat zápas. Naopak vás má poslat do svého rohu a přivolat lékaře, který rozhodne za něj,“ zmínil se.

„Stojím si za tím, že došlo k velmi hrubému porušení pravidel, což je ten důvod, proč se budu dožadovat s Furym odvety. Samozřejmě ne hned, protože mám před sebou teď jiný byznys, ale v budoucnu určitě,“ znělo Whyteovo stanovisko.

Další články