Sleduj nás

Procházka v UFC hraje ruskou ruletu, jeho zápasy jsou vždy 50/50, hovoří před bitvou s Rakičem bývalý šampion

Procházka v UFC hraje ruskou ruletu, jeho zápasy jsou vždy 50/50, hovoří před bitvou s Rakičem bývalý šampionFOTO: UFC

Aljamain Sterling dost váhá, zdali se Jiří Procházka ještě někdy vrátí na trůn divize polotěžké váhy.

Jirka a „Aljo“ jsou dvě jména, která se objeví na jubilejním dubnovém turnaji UFC 300. Oba pochopitelně s jinými soupeři, ale zato stejným cílem – vyhrát a vybojovat si tak šanci pro zápas o titul.

Zatímco na Sterlinga bude čekat celkem hratelný soupeř v podobě Calvina Kattara, to Procházka se pořádně zapotí. Do duelu s ním vstoupí hladový Aleksandar Rakič, který by podobně jako v listopadu Alex Pereira mohl sázet na hodně ostré low kicky. Za Jirku však mluví zase jiné faktory, které z něj dělají velkou hrozbu.


„Kdybych se měl pustit do analýzy celé fight card UFC 300, dokážu vám říct tipy na všechny zápasy kromě jednoho, a ten náleží Jiřímu Procházkovi s Aleksandarem Rakičem. Povídám vám, v tomhle zápase se může stát cokoliv, úplně naprosto cokoliv,“ pustil se Sterling ve svém pravidelném podcastu do své další analýzy.

„Procházka je tak šíleným typem bojovníka, až by se dalo říct, že v každém svém souboji hraje ruskou ruletu. Ten otevřený styl boje je možná pro diváky zajímavý, ale pro něho samotného hodně nebezpečný. Prakticky v každém duelu (v UFC) mohl prohrát, ale zároveň také vyhrát. Je to vabank, je to 50/50 a i kdybyste ho chtěli předem odepsat, tak prostě nemůžete, protože nevíte, kdy předvede něco šíleného a soupeře uspí, jako třeba uspal Volkana (Oezdemira),“ líčil.


„Porazí tedy Procházka Rakiče? Osobně považuji Rakiče za malinko lepšího a komplexnějšího bojovníka, ale všichni jsme viděli, že Procházka dokáže otáčet duely, ve kterých se to nevyvíjí zrovna v jeho prospěch a kdy se mu tolik nevěří. Všichni si mysleli, že neporazí Volkana, že neporazí Teixeiru, ale stalo se. Nedokážu si vsadit na něj, ale nedokážu si vsadit ani proti němu,“ doplnil Sterling, jehož tiket na tento zápas zůstane nevyplněn.​


Další články