Sleduj nás

Procházka už dolaďuje poslední detaily. Bude bojová anténa a zapojí se lovecké instinkty, hlásí

Procházka už dolaďuje poslední detaily. Bude bojová anténa a zapojí se lovecké instinkty, hlásí Foto: UFC

Mentální nastavení a chuť do boje je jeho silnou stránkou. Jiří Procházka roste s příležitostí a jubilejní turnaj UFC 300 bude sledovat doslova celý svět. Český samuraj tak dostane šanci ukázat kus ze svého mistrovství, které mu snad přinese skalp Aleksandara Rakiče.

Cesta do Las Vegas je již na spadnutí a Jiří teď pouze ladí poslední detaily. Jeho trénink byl tentokrát soustředěn jen do Čech a na Slovensko. Procházka navíc zařadil více prvků z milovaného karate. Celkově se snažil svoji přípravu zjednodušit a udělat ji efektivnější. Nyní je ovšem první přikázání zůstat zdravý a poslední tréninky přežít bez úhony.

„Tyhle poslední tréninky ladím do přesnosti a do radosti. Přesně to chci poté přenést do klece. V kleci chci zářit, nic jiného. Snadno se nechám strhnout emocemi. A chci udělat ten výpad ještě tvrdší a ještě rychlejší. Ale je potřeba to prokládat kontrolou těla, dechu, lehkosti, správného držení těla, pozornosti,“ popsal Jiří maximální koncentraci v rozhovoru, který poskytl CNN Prima News.


Na turnaji UFC 300 jej bude čekat odhodlaný Aleksandar Rakič, který si musel v posledním roce a půl projít extrémně těžkým obdobím. Léčba potrhaných kolenních vazů je ovšem zdárně dokončena a dvaatřicetiletý bojovník je připravený potvrdit své silné předzápasové řeči.

„Čeká mě souboj proti člověku, který sice dlouho nebojoval, ale zato je velice hladový a touží vyhrát. Totéž chci i já, a dvakrát tak moc! Pokud mu něco na mně vadí, to je jeho mínus, jelikož to jsou věci, které já neřeším. Na nějaké vlastnosti já kašlu. Pokud se řekne Rakič, já si vybavím určitý styl boje a vidím jen cestu, jak se na něj připravit," potvrdil Procházka, že po něm slova jeho soupeře stekla bez efektu a do boje půjde s čistou hlavou.


Našlapaný turnaj UFC 300 je prošpikován hvězdami, které jsou zvyklé figurovat v hlavních zápasech. Jiří se s Rakičem musel spokojit na místě mimo hlavní kartu, ale pro českého samuraje nepředstavuje tento fakt žádný problém.

Vlasy smotáme do copů, uděláme bojovou anténu a jdeme na to! Na zápas se těším. Sám netuším, co v kleci předvedu, ale soupeře tam jdu prostě ulovit, tečka. Ať si každý myslí, co chce.“


Další články