Sleduj nás

Procházka: Oezdemir není nepřemožitelný. Mým snem je získat v UFC titul a teď za ním hodlám vykročit

Procházka: Oezdemir není nepřemožitelný. Mým snem je získat v UFC titul a teď za ním hodlám vykročit

Jiří Procházka vstoupí 11. července do hvězdných bran UFC a rovnou na proslulém „bojovém ostrově“ se střetne s nevyzpytatelným Volkanem Oezdemirem. A všichni netrpělivě vyčkávají na to, jakým směrem se tento zápas bude vyvíjet. Je důvod k obavám?

„Volkan je do dobrý soupeř. Spousta lidí říká, že je tvrdej, já ho taky vnímám jako tvrďáka, který vydrží, ale nevidím u něj nic nepřemožitelného. Dívám se na něj jako na člověka, jak ho porazit, jak ho ukončit. Za tímhle jednoznačně půjdu,“ říká s předstihem proslulý český samuraj, jenž se vrátil z japonského Rizinu se slavnou trofejí symbolizující jeho úspěch v tamní divizi polotěžké váhy.

Na přípravu Jirkovi pomáhali přední borci z domácí scény. „Trénovali jsme s Milošem Petráškem, Michalem Martínkem a Arturem Omarovem. Karlos Vémola tam byl také. A pak ještě jeden takovej velkej silák. Většinou jsme jeli wrestlingové sparingy s lehkými údery,“ prozradil v rozhovoru pro sport.cz Procházka, který se snažil na Oezdemira připravit ze všech aspektů boje. Nikoliv jen z postoje.


A jak se střídaly ty různé styly, tak prý dostal i pořádně zabrat. „Kluci z Česka mi dokážou pořádně zavařit, když se na mně točí po minutě. Vždycky na mě nalítli, musel jsem na každého typově jinak a musím říct, že jsme se u Reinderse vždycky sešli a super. Za mě super, možná tam ještě pojedu,“ hlásí měsíc před bitvou.

Procházkův debut se uskuteční na číslovaném turnaj UFC 251, kterému budou vévodit tři titulové bitvy. S ohledem na to, jak je tato karta nabitá, má český bojovník opravdu velkou příležitost se proslavit před zraky mnoha televizních diváků, kterým se ještě nedostal do povědomí.


Jeho cíle zůstávají vysoké. „Můj dlouhodobý cíl a sen je titul v UFC, to se teď začíná pomalu krok po kroku naplňovat. Vím a cítím, že ta chvíle přichází, teď to jen ukázat a krok po kroku se k tomu propracovat,“ uzavřel ve výpovědi pro sport.cz Procházka, který se aktuálně nese na vlně deseti vítězství v řadě. A on sám udělá všechno pro to, aby toto číslo ještě o něco rozšířil.


Další články