Sleduj nás

Procházka hodnotí duel Kincl vs. Vémola. Před Karlosem musel smeknout

Procházka hodnotí duel Kincl vs. Vémola. Před Karlosem musel smeknoutFoto: OKTAGON MMA

S rukou na srdci si můžeme přiznat, že nešlo o nejatraktivnější podívanou a dost možná ani na její záznam nebudou lidé koukat dobrovolně, ale přesto je třeba uznat nasazení, se kterým oba aktéři hlavní bitvy do boje přišli.

Pražská O2 arena hostila tento sobotní večer jméno, které jí je už dobře známé. Karlos Vémola zde několikrát bojoval a jako jeden z mála lidí, zejména bojovníků, se může pochlubit, že ji vážně vyprodal. Bohužel tentokrát svůj marketingový potenciál nedokázal přetavit ve zdárné vítězství, neboť si vylámal zuby na skvěle připraveném Patriku Kinclovi.

Veškerá atraktivita šla stranou. Karlos chtěl aplikovat svoji dominantní stránku, tedy wrestling, a Patrik nechtěl nic riskovat, a tak se tyto jejich plány sešly v neutrálním prostředí u pletiva klece. Ani jeden z bojovníků nic nenamítal a celých pět kol došlo k přetlačované, kde Patrik prakticky jen vysílal krátká kladívka a obouchával soupeře a Karlos se pro změnu stále snažil doručit takedown, aby zaujal dominantní pozici.

Názory diváků jsou jasné: „Šlo o nudný zápas, nepromyšlenou taktiku a špatný výkon.“ Jenže tohle může říct jen člověk, který nikdy netrénoval a neví, jak je těžké, zejména fyzicky, se pětadvaceti minut přetlačovat někde u pletiva klece. Obzvláště, pokud jste den předtím shodili neuvěřitelných dvanáct kilogramů.

"Z hlediska toho, co tam Karel předvedl, to bylo unikátní. Dvacet pět minut soupeře tlačil a snažil se ho nějakým způsobem udolat," ocenil výkon Vémoly Jiří Procházka ve Víkendové Snídani. 


"Možná pro spoustu fanoušků a zápasníků to bylo nudné a nekoukatelné. Já to ale vidím z pohledu zápasníka. Musím říct, že z jeho strany šla neuvěřitelná energie a vůle. Patrik Kincl učinil změnu ve strategii. Přizpůsobil se hře, udělal změnu, a tím zvítězil. To je nádherné. Krásný boj," podělila se česká MMA jednička o svůj upřímný názor.  


Další články