Sleduj nás

Procházka by mohl bojovat klidně už v září, tvrdí trenér. Má to pouze jeden háček

Procházka by mohl bojovat klidně už v září, tvrdí trenér. Má to pouze jeden háček

Velké odhodlání ho žene k boji co nejdříve, potíž je pouze v tom, že český samuraj nemá kolem sebe žádného volného soupeře. Ten jediný, který dával největší smysl, nedávno oznámil odchod do Bellatoru. Proto je třeba řešit i ostatní možnosti.

Corey Anderson je tím mužem, kterému náležela čtvrtá příčka v žebříčku polotěžké váhy a který se následně upsal konkurenci. Nebýt tohoto tahu, s největší pravděpodobností by měl zápas právě s Jiřím Procházkou.

„Corey je tím typem soupeře, s nímž jsme se chtěli prověřit. A když odešel, udělal nám celkem čáru přes rozpočet. Protože musíme čekat na to, jak dopadnou zápasy před námi, a potom teprve začít modelovat další cestu. Teď jsou všichni zápasníci v žebříčku před námi obsazení. O titul se spolu střetnou Dominick Reyes a Jan Blachowicz, je tam souboj Thiago Santos vs. Glover Teixeira a v současnosti pátý Anthony Smith jde s osmým Aleksandarem Rakicem. Pak je sedmý Volkan Oezdemir, kterého jsme porazili, a následují pozice devět a deset, s nimiž nám zápas nedává moc smysl,“ vysvětloval prostřednictvím Deníku Sport Procházkův trenér Martin Karaivanov.


Jiří Procházka se chystá na další zápas v UFC

A i když teď momentálně nikdo volný není, stále se rýsuje jedna možnost, jak naskočit do boje co nejdříve.


„Bohužel, zatím musíme čekat. Ještě je tu jedna šance, s níž trochu kalkulujeme, že se připravíme na září, pro případ, že by někdo vypadl. Abychom byli schopni okamžitě nastoupit a nahradit ho. To je naše současná strategie, být ready na září. Buď na duel Reyes vs. Blachowicz, nebo Santos vs. Teixeira, případně pak Smith vs. Rakic. Musíme být zkrátka připraveni, kdyby náhodou někdo nemohl nastoupit třeba kvůli zranění,“ doplnil Karaivanov. A nám nezbývá než čekat, jak se situace vyvine. „Denisa“ se určitě plánuje v kleci objevit ještě letos.


Další články