Sleduj nás

Proč Tony Ferguson i navzdory stále horším výkonům nehodlá končit kariéru?

Proč Tony Ferguson i navzdory stále horším výkonům nehodlá končit kariéru?
Býval postrachem lehké váhy, dnes je už jen pouhým stínem svého starého já. To je Tony Ferguson, který si nehodlá přiznat, že jeho éra už pominula.

Léta bývají neúprosná ke každému z nás a u kdysi obávaného El Cucuye to platí zrovna tak. Opět se potvrzuje staré známé přísloví, že u těchto nižších hmotnostních kategorií jsou reflexy a rychlost nejvíce potřeba. Tonymu je však už třicet osm let a posledních pět zápasů to s ním jde stále více z kopce.

„Tonyho éra skončila již před několika lety, teď už není žádné cesty zpět,“ má jasno jeho dávný sok Khabib Nurmagomedov. „Teď už není žádný Tony, ba dokonce už není ani žádný Khabib. Náš čas již vypršel. Pouze Tony pokračuje v zápasení, protože potřebuje peníze. Jsem si jistý, že kdyby byl finančně zabezpečený, už by to dávno zalomil,“ míní.


„V Kalifornii jsou jiné životní podmínky. Znám odtamtud mnoho zápasníků. I když se bojem snažíte vydělávat, stát vám vezme polovinu výplaty. Tony má rodinu, dvě děti, proto mu nevyčítám, že je stále aktivní. Jeho éra však už dávno pominula,“ přednesl Orel kanálu UFC Russia.

Pořád se opakujeme, ale je ohromná škoda, že k souboji těchto dvou borců v době jejich nejlepších let nedošlo. Byl to jediný duel, který se Danu Whiteovi ani po pěti pokusech nepodařilo zrealizovat. Dvakrát se zranil Ferguson, dvakrát Khabib, jednou dokonce zasáhla vyšší moc v podobě pandemie koronaviru. Jako by si to osud sám nepřál, abychom tento zápas viděli.


ferguson diaz mma ufc vysledek Tony Ferguson vzdává hold přemožiteli Nateu Diazovi

Ferguson: Diaze bych zaručeně porazil


A zatímco jej ostatní odepisují, El Cucuy se stále snaží držet hlavu v této hře. Štěstí mu údajně není nakloněno.

„Největší chyba, jaké jsem se dopustil, byl ten náběh na gilotinu. Garantuji vám, že se celá Nateova příprava soustředila na bránění takedownů, zatímco má směrovala spíše na postoj. Když jsem se ho tedy pokusil vzít na zem, byl na to skvěle připravený,“ poukázal Ferguson, který jinak věřil ve svou výhru.

„Natea jsem měl dobře načatého, postupně jsem mu vzal hybnost a energii. Kdybych neudělal to jedno hloupé rozhodnutí, došel bych si pro výhru,“ nepochyboval kdysi slavný bijec.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to! kál se po nevýrazném výkonu Marlon Vera

Další z galavečerů organizace UFC je za námi a nutno uznat, že hlavní zápas nepřinesl ani zdaleka takový ohňostroj zábavy, jak se očekávalo. Kdo naopak příjemně překvapil je nestárnoucí Holly Holm, která se po prvním rozehřívacím kole rozjela k parádnímu výkonu. Třetí výhru v řadě a jeden z výkonů večera si odnesl přemožitel Lájoše Kleina, Američan Nate Landwehr, který svého soupeře uškrtil ve druhém kole.

Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to! kál se po nevýrazném výkonu Marlon Vera