Sleduj nás

Proč Justin Gaethje odmítl nabídku zápasu s Conorem McGregorem?

Proč Justin Gaethje odmítl nabídku zápasu s Conorem McGregorem?

V sobotu nás manažer Ali Abdelaziz informoval o tom, že Justinovi Gaethjemu nabídl možnost zápasu s Conorem McGregorem, než se Khabib Nurmagomedov plně oklepe ze ztráty svého milovaného trenéra a otce v jedné osobě. Justin však tuto nabídku odmítl, proč?

Gaethje a McGregor

Současný držitel prozatímního titulu divize lehké váhy je totiž toho názoru, že disponuje vším potřebným, aby mohl doposud neomylného ruského Orla porazit. Tím by se mu povedlo něco, co nedokázalo osmadvacet bojovníků před ním. Jednalo by se o historický moment a právě kvůli takovýmto okamžikům do UFC přišel. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Bude na to zapotřebí spousta pohybu, dobrá kondice, ale vím, že mohu vyhrát,“ říkal Gaethje, jehož bojové kořeny leží kupodivu právě ve wrestlingu, v němž ve školních letech vyhrál několik trofejí. V UFC jsme ho však na zemi ještě bojovat neviděli, díky čemuž může být pro Khabiba velkou neznámou.

„Wrestling jsem v UFC nepoužil, protože jsem to zatím nepotřeboval,“ vysvětloval Gaethje, který si ze svých fightů pravidelně odnáší bonusy za výkony večera. „Podstatné je, aby mi fungovaly nohy. Dokud mi budou fungovat nohy, mohu vstávat ze země, a pokud mohu stát, tak mohu i útočit, jako když do vás narazí kamion. Stačí mi, když Khabiba párkrát vší silou kopnu do lýtka. Uvidíte, že ho lze porazit.“


Khabib a Gaethje

A tímto se dostáváme k samotnému jádru věci. Proč tedy Justin tak lační po zápase s Khabibem a nikoliv s Conorem?

„McGregor má na svém kontě už několik porážek. Určitě je ta možnost lákavá, ale já tu jsem proto, abych přepisoval historii. Být vůbec prvním, kdo porazí někoho, kdo ještě nikdy neprohrál? To je má největší motivace a zároveň největší výzva. To je ten důvod, proč jsem tady, chci ty největší výzvy a Khabib je momentální ta nejtěžší z nich,“ dodával.


Ruský Orel, jenž se momentálně vypořádává se ztrátou svého otce, se skrze svého manažera nechal slyšet, že se do akce vrátí až závěrem roku. Právě proto navrhl, aby si to o pás (zřejmě stále dočasného šampiona) rozdali Justin s Conorem. Nutné podotknout, že si Khabib mohl vybrat jakékoliv jiné jméno, například Fergusona nebo Poiriera, ale z nějakého důvodu zmínil právě Conora.

Dana White sice prohlásil, že teď na Khabiba nechce a ani nebude tlačit, ale je možné, že se pokusí přesvědčit Justina, aby svůj názor ohledně příjmutí nového duelu přehodnotil. To se ovšem dozvíme až časem. Vše bude záležet na tom,  jak dlouho by jinak divize lehké váhy stála na místě. 


Další články