Sleduj nás

Proč José Aldo ukončil MMA kariéru a co s ním teď bude?

Proč José Aldo ukončil MMA kariéru a co s ním teď bude?
Mnozí jej považují za jednu z nejlepších pérových vah všech dob. Její aktivní éra je však u konce.

José Aldo byl na poslední titulové misi, kterou 20. srpna přerušil Merab Dvalishvili. Po této prohře bylo zřejmé, že má-li se dříve slavný Brazilec opět dostat k bojům o pás, musí si na konto připsat další dvě až tři výhry. Na ty však José neměl chuť a zjevně ani síly.

„Vše to bylo osobním odhodlání. Aldo této hře obětoval vskutku hodně a teď z něho ten oheň prostě už vyprchal. Myslel jsem si, že se ještě rozhoří, ale pletl jsem se,“ přiznával jeho manažer Ed Soraes, který ještě před pár týdny vysílal do éteru jiné zprávy.

https://youtu.be/LDTSW3sHBmo

Částečně dobrou informací nám může být, že se Aldo tak úplně s bojovým světem neloučí. Jako to udělalo už pár bojovníků předtím, i „Scarface“ by si mohl vyzkoušet boxerské prostředí, které ho kdysi lákalo a kterému by na rozdíl od MMA ve svých šestatřiceti letech měl co nabídnout.


UFC v tomto případě šlo Aldovi trochu na ruku. Ačkoliv měl s organizací platnou smlouvu ještě na jeden zápas, Dana White jej z respektu k bojovníkovi „zrušil“. Kdyby to neudělal, Aldo by nemohl ani po konci MMA kariéry působit jinde jak v UFC.

Bývalý šampion pérové váhy se tedy se smíšenými bojovými uměními loučí po osmnácti letech věrných služeb. Od roku 2005 do roku 2015 si držel neporazitelnou sérii, kterou během pár sekund znenadání utnul až Conor McGregor.

Koncem roku 2019 Aldo usoudil, že už na pérovou váhu výkonnostně nestačí, a tak se přesunul do bantamu. Zde sice podlehl Petru Yanovi, ale následně si spravil chuť třemi výhrami v řadě. Jeho pouť definitivně ukončil až 20. srpna Dvalishvili, jenž se mohl radovat z výhry na body.


https://www.youtube.com/watch?v=L8oht5ZNwFM


Další články