Sleduj nás

Pro Makhacheva už máme připraveného soupeře, řekl White a ukázal na jméno

Pro Makhacheva už máme připraveného soupeře, řekl White a ukázal na jménoFoto: UFC

Islam Makhachev vyjádřil své přání přesunout se do velterové váhy a vyzvat tam šampiona Leona Edwardse. Tento scénář Dana White pro tuto chvíli zamítá.

Málokdy bývá situace tak jasná, jako je nyní. Šéf UFC během tiskové konference po bojovém galavečeru v Londýně oznámil plány rovnou pro tři své šampiony. Všem plánuje dát povinnou obhajobu v jejich vlastních divizích. To se mimo jiné týká i Makhacheva.

„Pro Makhacheva máme už teď připravené jasné plány,“ řekl White po turnaji UFC 286, kde právě Edwards obhájil svůj pás velterové váhy. Zamítl tak Islamovu žádost přesunout se o divizi výše, kde je již teď pevně určen nový vyzývatel.


„Ve veltru chystáme souboj Edwards vs. Covington. To je dobrá a velice atraktivní bitva, na kterou se já osobně velmi těším. Na Makhacheva bude čekat jeden z dvojice Oliveira vs. Dariush, kteří se spolu zanedlouho utkají,“ vyjasnil White.

„Zajímavý bude také sjednocující souboj v pérové váze, kam se nám vrací Alexander Volkanovski, který se utká s Yairem Rodriguezem. Samozřejmě se vždy může objevit nějaké zranění, ale přesně tohle je scénář, se kterým momentálně počítáme,“ uvedl White.


A my si jenom dodáme předběžné termíny. V případě duelu Edwards – Covington se hovoří o červenci, v případě bitvy Makhachev – Oliveira/Dariush se mluví o říjnu (Abú Dhabí). Pouze s Volkanovskim se zatím neskloňuje žádný termín, Rodriguez však navrhuje květen až červen. Uvidíme, jak to vyjde.


Další články