Sleduj nás

Příliš těžký kostým? Fury přešel do plné ofenzivy a Wilderovi to pěkně spočítal

Příliš těžký kostým? Fury přešel do plné ofenzivy a Wilderovi to pěkně spočítal

„Pravda je, že mě ten těžký kostým příliš vysílil a Tyson Fury pro mě nebude šampionem, dokud neporazí mé skutečné já, nikoliv pouhou zombie.“ – To jsou nejčastější slovní spojení, která jste z Wilderových úst od jeho únorové prohry mohli slyšet. Jak se na to ovšem dívá nový držitel pásu těžké váhy organizace WBC?

Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) předvedl 22. února současného roku jeden z nejdominantnějších výkonů, který položil na lopatky tehdy ještě neporaženého a historicky nejúspěšnějšího knokautéra v těžké váze Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO).

Jak dobře podotkl sám George Foreman, pokud vůbec poprvé ve své kariéře spadnete takto tvrdě „na hubu“, nemůžete se s tím smířit a hledáte různé výmluvy. Wilder drtivou většinu svedl na příliš těžký kostým, kvůli kterému mu odešly nohy. Pozadu ale nezůstávaly ani stížnosti na špatný přípravný kemp, předčasné vhození ručníku do ringu anebo to, že Fury bojoval s pouhou zombie, a tudíž ho nemůže považovat za šampiona.  


Britský obr tyto reakce slýchával opravdu často, avšak až nyní se na ně rozhodl odpovědět. „Nedokážu vám říct, jaký crack Deontay kouří, ale uvědomuje si vůbec, že byl šampionem, než jsem ho porazil? Pakliže já teď nejsem šampionem, tak co byl teda celou dobu on? Já měl za to, že on měl za sebou deset úspěšných obhajob.“

Následně to Tysonovi ovšem došlo. „Chápu, že se Wilder teď cítí okraden. Vzal jsem mu jeho milovaný pás, jeho milovanou Lucille (jméno, které dal Negan ze seriálu The Walking Dead své baseballové pálce). Teď patří mně a jemu se to nelíbí. V samotném závěru je úplně jedno, co si Deontay říká, protože pokud prohrajete zápas takovýmto způsobem, kde vás třikrát nebo čtyřikrát někdo pošle k zemi, tak prostě musíte přijít s nějakými výmluvami. Všechno je to od něj pouze cesta do města výmluv.“


A že byl předčasně vhozen do ringu ručník? „Kdyby ho tam nikdo nehodil, tak se s Wilderem stane něco hrozně špatného. Za celý zápas nevyhrál ani jedno kolo, pak se už dokonce ani nebránil, a navíc byl opravdu šeredně domlácen. Myslím si, že si Mark Breland (osoba, která vhodila do ringu ručník) za svůj čin zaslouží zvýšení platu. Protože kdyby ten ručník do ringu nevhodil, tak by žádná trilogie nebyla. Pro Wildera by to byl konec kariéry,“ dodával Fury.


Další články