Sleduj nás

Příběh jako z pohádky. Budu ještě slavnější, než kdy byl McGregor, hlásí nový šampion bantamu

Příběh jako z pohádky. Budu ještě slavnější, než kdy byl McGregor, hlásí nový šampion bantamuFOTO: UFC

Sean „Sugar“ O’Malley má v sobě vše, co je potřeba, aby napodobil cestu Conora McGregora a stal se novou tváří organizace UFC.

Osmadvacetiletý americký bijec disponuje vším potřebným, abyste v profesionálním sportu uspěli a zároveň budili pozornost. Je to jeden z nejlepších postojářů ve své divizi, je drzý a svým vystupováním i vzhledem budí velký zájem veřejnosti. Není se čemu divit, že si ho i sám Dana White od prvního dne velice oblíbil.

„Ten kluk má velkou budoucnost. Říkal jsem to celou dobu. Teď, když mu náleží pás šampiona, se může vydat na dráhu McGregora. Může být tím, čím jenom chce. Ta podobnost tu vážně je,“ pronesl sám renomovaný šéf UFC na víkendové tiskové konferenci, kde vychvaloval svého nového šampiona.

O’Malley usednul na trůn bantamové váhy 19. srpna, když ve druhém kole na TKO ukončil Aljamaina Sterlinga. Dodejme si, že právě díky rekordní titulové sérii byl „Aljo“ napříč veřejností považován za nejlepší bantamovou váhu celé historie (pravda, nároky na tuto divizi nebyly zrovna vysoké, žádný šampion zde totiž před Sterlingem nezvládl titul obhájit třikrát za sebou, on byl první). Tím, že ho Sugar porazil, mu vzal nejen královské žezlo, ale i celou jeho slávu.

„Cítím se jako King Kong, který právě vystoupal na samotný vrchol světa. Ten pocit je neuvěřitelný a vím, že to může být ještě lepší!“ prohlásil O’Malley v pořadu First Take na kanálu ESPN. „Věděl jsem, že mi je souzeno, abych byl nejlepším. Nebylo to otázkou jestli, nýbrž kdy. Porazil jsem ta největší jména v divizi, a proto nevylučuju, že bych se nemohl vydat o váhu výše, abych zaútočil na druhý titul.“


Nabízí se tedy i srovnání s takovým Conorem McGregorem. „Myslím si, že budu větší, než kdy byl on. Dnešní éra fighterů je zkušenější, ty zápasy jsou náročnější, než byly dřív. Uznávám McGregora, je to můj idol, ale má cesta byla těžší a bude mnohem úspěšnější a delší,“ dodal O’Malley s mírným rýpnutím. Je ovšem jasné, že on teď minimálně v Americe budí obří pozornost a domácí bojovníky si Dana White extra šlechtí.


Další články