Sleduj nás

Prezident Zelenskyj motivačním proslovem přidal palivo do Usykovy nádrže. Zdůraznil, proč musí Fury padnout

Prezident Zelenskyj motivačním proslovem přidal palivo do Usykovy nádrže. Zdůraznil, proč musí Fury padnoutFoto: Top Rank

Již to jsou více než dva roky, co si Ukrajina prochází těžkým obdobím. A Oleksandr Usyk má nyní příležitost, jak ukázat, že se nikdo hájící žlutomodré barvy nevzdává.

Oleksandr Usyk se již tuto sobotu vrátí do nitra ringu, kde bude hájit své mistrovské opasky z federací WBA, WBO, IBF a IBO. Pakliže se mu podaří vyhrát, stane se vůbec prvním jednomyslným šampionem těžké váhy. Jeho oponent Tyson Fury totiž drží poslední prestižní opasek, tedy WBC.

Souboj mezi oběma doposud neporaženými boxery se uskuteční na horké půdě v Saúdské Arábii a fanouškům bude k dispozici v relativně příjemném čase, v němž bude vzhůru i sama hlava ukrajinského státu. Ta se snaží svého šampiona namotivovat, aby tuto bitvu vyhrál nejen za sebe, ale i za celý válkou sužovaný lid.


„Oleksandr je pravý válečník a hrdina. Když začala válka, stál při své vlasti a tato vlast nyní bude stát při něm. V zápase s Anthonym Joshuou nás všechny učinil neskutečně pyšnými a já pevně věřím, že to nyní zopakuje. Nechť celý svět znovu slyší ukrajinskou hymnu, která je symbolem odvahy a vítězství,“ citoval deník Daily Mail slova ukrajinského prezidenta.

Volodymyr Zelenskyj tedy i tentokrát dodržel svou tradici a podpořil Oleksandra Usyka na jeho další bojové misi. Ta nadcházející bude ze všech nejdůležitější, neboť v ní jsou zahrnuty všechny prestižní opasky těžké váhy.


Podobně jako v případě s Anthonym Joshuou, i tato smlouva obsahuje doložku nejen o odvetě, ale i případné trilogii. Ať už se tuto sobotu stane vítězem kdokoliv, svůj úspěch bude muset letos na podzim zopakovat. Pakliže by byl stav nerozhodný, dočkáme se ještě příští rok na jaře trilogie.

Saúdští pořadatelé se následně nechali slyšet, že by na celkového vítěze měl čekat právě Anthony Joshua, kterého s největší pravděpodobností bude ovšem čekat ještě jeden zahřívací zápas, v němž bude muset potvrdit svoji pozici vyzývatele číslo jedna.


Další články