Sleduj nás

Překvapení? Leon Edwards je pro Usmana vážnou hrozbou, myslí si Burns. A vysvětluje proč

Překvapení? Leon Edwards je pro Usmana vážnou hrozbou, myslí si Burns. A vysvětluje proč
Leon Edwards má podle Gilberta Burnse velkou šanci stát se novým šampionem velterové váhy.

Aby něco takového dokázal, bude se muset stát vůbec prvním bojovníkem, který v UFC zastaví doposud nepolapitelnou „Nigerijskou noční můru“ s názvem Kamaru Usman.

Protože ovšem Gilbert Burns s šampionem mnohokrát trénoval, tuší, kde jsou jeho slabiny a jaké přednosti naopak opozice musí mít, aby proti němu uspěla.


„Kamaru je dobrý, vskutku velmi dobrý bojovník, který má hodně silnou zem, železnou bradu a teď už i dobrý box, ale pokud mu něco nechutná, pak jsou to velmi techničtí postojáři, kteří mu nedovolí diktovat průběh zápasu,“ uvedl Burns.

„V praxi to znamená, že mu nesmíte dovolit z vás vysávat energii, nesmí vás mordovat na zemi. Pokud jeho nátlakovou hru ustojíte, můžete naopak vy sami diktovat podmínky souboje v postoji. A právě zde by mohl Leon Edwards představovat vážnou hrozbu,“ domnívá se.


„Leon má velmi dobrý striking. Dokonce si myslím, že jeho striking je jeho největší zbraní. Za poslední léta se vyvinul i komplexně. Spousta lidí ho tak nějak podceňuje, ale podle mě to bude pro Kamarua ta největší možná zkouška,“ překvapil Burns.

Usman: Odveta s Covingtonem? Však to ani není pořádný soupeř! Bojoval jsem s těžšími

A jak už zaznělo, mnoho lidí Edwardse podceňuje nebo jim tento bojovník nepřišel na chuť, ale shodou okolností si i Dana White myslí, že právě on předvede proti Usmanovi jednu z nejlepších bitev.

Termín tohoto titulového zápasu zatím nemáme, jelikož se Kamaru stále zotavuje ze své zraněné ruky, ovšem mělo by se jednat o léto.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články