Sleduj nás

Překvapení! Khabib je připraven nabídnout McGregorovi odvetu, je tu však jeden zádrhel

Překvapení! Khabib je připraven nabídnout McGregorovi odvetu, je tu však jeden zádrhel

Podle zpovědi Khabibova manažera Aliho Abdelazize si chce vzít jeho truchlící svěřenec chvíli volna, aby se mohl plně vzpamatovat ze ztráty svého otce. Mezitím proto UFC navrhl náhradní řešení.

„The Eagle“, jemuž momentálně náleží mistrovský titul lehké váhy, požádal dočasného šampiona Justina Gaethjeho, aby zatím přijal zápas s Conorem McGregorem. Vítěz by pak na konci roku dostal příležitost bojovat o regulérní pás.


„Khabib mi řekl, abych šel za Justinem a navrhl mu možnost zápasu s Conorem. Justin to odmítl. Řekl jednoznačné ne,“ pravil Abdelaziz, jenž v UFC kromě Nurmagomedova zastupuje mimo jiné i Gaethjeho, tudíž pro něho tato jednání nebyla žádným problémem.

„Conor může být náhradní fighter, kdyby jeden z těchto bojovníků nemohl. Může si připravit váhu, možná dostane i nějaké peníze, ale v samotném závěru jsou Khabib s Justinem dva šampioni a právě oni se mezi sebou utkají,“ uváděl.


khabib_gaethje

Ruský Orel se v kleci naposledy objevil loni v září, když ve třetím kole po dobře utažené submisi překonal Dustina Poiriera. Následně se měl do akce vrátit opět letos v dubnu s Tonym Fergusonem, ale to svět zasáhla virová pandemie a prakticky všichni zápasníci, co v té době nebyli v USA, nemohli bojovat.

O dva měsíce později bohužel přišla smutná zpráva. Khabibův otec Abdulmanap Nurmagomedov podlehl následkům koronaviru, což uvrhlo šampionovu budoucnost do mírné nejistoty. Abdelaziz však nyní potvrdil, že se jeho svěřenec vrátí na konci roku.


Khabib v žádném případě nechtěl, aby se divize bez jeho účasti pozastavila, a právě proto navrhl, aby se mezitím uspořádal souboj mezi Gaethjem a McGregorem (o dočasný titul). Tuto nabídku Justin odmítl. Možná se však na pilu pokusí ještě přitlačit samo UFC. 

Dana White sice v minulosti často opakoval, že se Conor utká s vítězem duelu Khabib vs. Gaethje, ale jak se zdá, na tento verdikt zase tým ruského Orla nepřistoupí. Aktuální mistr lehké váhy se stále drží toho názoru, že pokud chce irský Notorious odvetu, musí nejprve přemoct nějaké zvučné jméno. A to nejlépe v jeho divizi.  

„Conor ví, co má dělat, potřebuje získat nějaké výhry. Ať jde a utká se s Natem Diazem, Jorgem Masvidalem nebo nejlépe s Islamem Makhachevem. Pokud porazí Islama, tak zaručeně odvetu dostane,“ dodával Abdelaziz.Další články