Sleduj nás

Přední UFC zápasník si našel práci ve steakhousu, chyběly mu peníze

Přední UFC zápasník si našel práci ve steakhousu, chyběly mu peníze

UFC je nepochybně největší značkou, kterou můžete v MMA světě nalézt, ale i tak ještě nemáte záruku, že zde dostanete takový finanční obnos, který by vám zajistil plnohodnotné žití.

Příkladem nám je třeba Geoff Neal (13-2), jehož momentálně doprovází sedmizápasová vítězná šňůra (naposledy si ještě v prvním kole smlsnul na Mikeu Perrym). Hned několik vlivů zapříčinilo, že nemohl teď půl roku zápasit, kvůli čemuž si nemohl ani vydělávat peníze. A proto si našel vedlejší práci.

„Lidem říkám, že si má kariéra prochází očistcem. Jsem na jedenáctém místě v žebříčku (velterové váhy), nikoliv v první desítce. Nemám za sebou velkou fanouškovskou základnu, takže se mnou nikdo nechce bojovat. Jsem pro každého příliš velký risk. Jsem tím, kdo vypíná pojistky, prohra se mnou by vám zkazila reputaci. To je ten důvod, proč se teď nemám s kým utkat,“ vysvětloval Neal své pobouření.


neal_geoff

UFC se po koronavirové pauze dalo opět do chodu, za sebou má už několik turnajů, některé se dokonce konaly třikrát během jednoho týdne, jenom Neal se ke svému zápasu stále nedostal.


„Co vám mám říct, je to celé na hovno. Potřebuji dostat zaplaceno a jen tu sedím a čekám. Takže to dopadlo tak, že od minulé středy znova pracuji. Nyní se vlastně chystám domů, abych mohl zítra zase čerstvý do práce,“ odvětil americkým mediím, která ho právě zachytla.

A kdeže to Geoff Neal vlastně pracuje? „Dělám v Texas Steakhousu. Dřív jsem makal v Moxie's Baru, ale ty noční směny mě zabíjely. Teď dělám číšníka,“ upřesňoval Neal, jenž si za svou poslední výhru z UFC 245 (14. prosince minulého roku) odnesl 62 tisíc dolarů (31 tisíc za účast a 31 tisíc za výhru). 


Další články