Sleduj nás

Potvrzeno! Jan Blachowicz má domluveného soupeře

Potvrzeno! Jan Blachowicz má domluveného soupeře
Jan Blachowicz pochopil, že o titul nyní ještě bojovat nebude. Přijal tedy výzvu, která ho v případě výhry k boji o pás ale může dostat.

Jak potvrdil novinář Brett Okamoto z ESPN, Jan Blachowicz se 10. prosince na turnaji UFC 282 střetne s Rusem Magomedem Ankalaevem. Jde o vskutku zajímavý souboj, který s největší pravděpodobností určí nového titulového vyzývatele.

Diváci momentálně jen čekají na potvrzení, jakého galavečera se stane součástí Jiří Procházka. Na českého šampiona polotěžké váhy čeká odveta s Gloverem Teixeirou, který společně s vedením UFC preferuje lednovou bitvu v Brazílii.


Tak či onak k oběma událostem dojde v přibližně podobném čase. Zdali Jirka úspěšně obhájí, a my věříme, že ano, už bude předem vědět, kdo bude jeho dalším vyzývatelem.

Jan Blachowicz prohra ufc 267 Jan Blachowicz

Jan Blachowicz má před sebou výzvu


Divácky atraktivnější variantou je nepochybně Blachowicz, jenž otevírá možnost UFC turnaje ve středu Evropy. Ankalaev jako mistr v sambu dokáže být záludnějším typem bojovníka, který bude mít v rukávu více trumfů. Jeho devítizápasová vítězná série v UFC navíc budí respekt.


V pozadí divize ještě zůstává Jamahal Hill, který svůj titulový nárok nemůže uplatnit, jelikož nemá proti komu, v žebříčku před ním není volný žádný soupeř. Aleksandar Rakič se lečí ze zraněného kolene a nedávno si zlomil nohu i Anthony Smith.

Další články