Sleduj nás

Poškodil Mayweather svým přístupem box? Díky němu se teď všichni bojí bojovat, zlobí se Valdez

Poškodil Mayweather svým přístupem box? Díky němu se teď všichni bojí bojovat, zlobí se Valdez

Oscar Valdez (29-0-0, 21 KO) se domnívá, že dnes už vysloužilý boxer Floyd Mayweather (50-0-0, 27 KO) svým přístupem zkazil boxerské odvětví natolik, až se noví zápasníci začali bát o svůj bezchybný rekord.

Nejen v poslední době nám v rámci boxu chybí nějaké vzrušení. Nějaký souboj, který by zvedal diváky ze sedaček a budil alespoň takovou pozornost, jako tomu bylo u odvety Deontaye Wildera s Tysonem Furym.

Doposud neporažená devětadvacetiletá pérová váha je toho názoru, že je na vině právě nenasytný „lovec zlata“ Floyd Mayweather, jenž vyvinul sice úspěšný, zato velmi defenzivní styl boje. A navíc lidem vnutil myšlenku, že pokud jednou prohrajete, rázem vaše hodnota půjde dolů.


mayweather_valdez

„Podle mého názoru je Mayweather tím viníkem, že tu dnes nevidíte tolik hvězdných zápasů. To on zavedl motto: ‚Musíte zůstat neporaženi, jinak nemůžete být považování za hvězdu a navíc už nebudete mít takovou hodnotu jako předtím.‘ Každý se kvůli tomu nyní bojí, že jednou prohraje,“ domnívá se Valdez.


„Podle mě to není správné, každá legenda jednou padne. Vezměte si například Muhammada Aliho, Mikea Tysona či Julia Cesara Chaveze, všichni tihle chlápci prohráli, ale nikdo o jejich přínosu nepochyboval. Jsme boxeři a nevybíráme si soupeře, pouze chceme dostat zaplaceno. Naše výplaty nejsou tak vysoké jako u zápasníků velterové či těžké váhy, ale pobíráme to, co pobíráme. A všichni se teď kvůli Mayweatherovi bojí, že když přijdou o svůj rekord, tak nedostanou zaplaceno, tohle je prostě špatně,“ doplňoval mexický bojovník, jehož proslov byl směrován zejména na nižší váhové divize, které nebudí takový zájem jako od veltru nahoru.


Další články