Sleduj nás

Ponzinibbio: Teď chci zápas o titul! Woodley: Stoupni si do fronty

Ponzinibbio: Teď chci zápas o titul! Woodley: Stoupni si do fronty

Argentinský borec původem z La Platy se nese na vlně sedmi vítězství s celkovým skóre 28-3-0, a tak není divu, že se hlásí o slovo v boji o tu nejvyšší možnou příčku. Proti je však několik zásadních údajů. 

Ačkoliv je současný rekord dvaatřicetiletého zápasníka velice oslnivý, tak většina jeho zkoušek byla proti níže postaveným protivníkům. Jeho debut v UFC přinesl hořkou chuť porážky, kterou si sice napravil dvěma výhrami v řadě, jenže pak opět přišla ztráta. 

Santiágův start tedy patřil k tomu zlatému průměru, a proto také i při svém rozjezdu nepotkával ta nejzvučnější jména. Vše se změnilo až s poslední formou, která mu zaručila vůbec první fight se soupeřem z první desítky žebříčku. 

Neil Megny byl tím, kdo byl určen za hlavní hvězdu večera společně s Ponzinibbiem pro UFC Fight Night 140, jež se konala v hlavním městě Argentiny. Jedná se o domácí prostředí druhého jmenovaného borce, který těžil z této výhody. 


Zápas se sice protáhnul na čtyři kola, přesto ve všech z nich měl domácí bijec výhodu, co přetavil v nekompromisní KO. Díky tomuto počinu se opět o něco zvedlo jeho sebevědomí, a to si nyní říká dokonce o slovo v bitvě o titul. 

„Sedm výher v řadě, pánové, sedm,“ nechává se slyšet Santiago, „jestli tohle není signálem toho, že jsem připraven a že si naprosto zasloužím souboj o ten největší klenot ve velterové divizi, pak nevím, jaké jiné znamení chcete,“ doplnil. 


Tato slova neunikla ani šampionovi Tyronovi Woodleymu. „Stoupni si do řady, kámo. Každý momentálně usiluje o to se utkat s králem,“ uvedl současný mistr, který nedávno přiznal, že se na začátku roku vrátí do klece. 

Jenže obhajoba bude podle současných informací proti Colbymu Covingtonovi. „Co se mě samotného týče, tak pro mě je každý z top desítky jen jeden zápas od titulu. Nikdy nevíte, co se může stát. Někdo se zraní a rázem je potřeba náhrada a UFC už ví, kde se poohlédnout. Takže má rada zní, abys pokračoval ve své jízdě, prokázal ještě něco ze svých zkušeností a tvůj čas určitě jednou přijde,“ uzavřel The Chosen One.


Další články