Sleduj nás

Poirier: Už se nemůžu dočkat, jak z Khabiba vymlátím duši

Poirier: Už se nemůžu dočkat, jak z Khabiba vymlátím duši

Emoce plynoucí z výhry a další zasloužená bitva s pravým šampionem. Dustin Poirier je jen nepatrný krok od své nejtěžší výzvy v životě a už teď hýří sebevědomím.

Vše odstartovalo v Atlantě, kde se konalo UFC 236, na němž jsme mohli vidět dva souboje o pás. Ačkoliv se jednalo jen o prvotní zkoušku ohněm, „The Diamond“ v ní uspěl a nyní hodlá posunout své hranice ještě o kousek dál. Chce totiž jako první skolit doposud neporaženého krále, díky čemuž by se stal jediným nezpochybnitelným vládcem divize.


„Už se nemůžu dočkat, jak z Khabiba vymlátím duši,“ pravil Poirier chvíli po svém vítězství, načež všechny přísedící zaskočilo, odkud se bere to sebevědomí. Doposud ještě nikdo nevyřešil hádanku zvanou Khabib Nurmagomedov, a to ani Dustinův přemožitel Conor McGregor.

„Jednou ten ‚někdo“ přijít musí,“ odpovídal. Jak se toho ovšem dá dosáhnout? „Kuráží, odhodláním, správnou dávkou šílenosti a dobrým načasováním. Já mám všechno,“ nepochyboval o svých dovednostech, díky nimž na body porazil Maxe Hollowaye - zápasníka, který 13 dlouhých bitev v UFC nepoznal přemožitele.


V Poirierův prospěch, proč by se to mohlo povést, mluví i ten fakt, že má před sebou měsíce tréninku a příprav. S Khabibem bude bojovat až v září, do té doby může vypilovat všechny nedostatky, včetně wrestlingu, kde ruský Orel naprosto dominuje.

„Když jsem vstupoval do zápasu s Maxem, v hlavě jsem se nechtěl upínat na nic jiného. Kdybych se nechal rozhodit, mohlo by mě to stát mou další šanci, což jsem nechtěl. Už teď se nemůžu dočkat duelu s Khabibem, ale k Maxovi se kdykoliv rád v budoucnu vrátím. Mám ho rád, budu s ním bojovat klidně ještě pětkrát,“ smál se.Další články