Sleduj nás

Pohledem Top-fight.cz: Jan Gottwald vs. Henrique Da Silva

Pohledem Top-fight.cz: Jan Gottwald vs. Henrique Da Silva

Jeden z vrcholů OKTAGONu 12 bude souboj v polotěžké váze mezi Brazilcem Da Silvou a zástupcem Jetssam gymu Janem Gottwaldem. Ten má za sebou v OKTAGONu úspěšnou premiéru, ale určitě nečekal, že ho souboj s Litevcem Mantasem Zakauskasem bude stát tolik sil. Soupeř, který vzal zápas jako náhradník, neřešil Gottwaldovu roli favorita a v prvním kole mu zle zatápěl. Jay Jay se ale do zápasu postupně dostal a nakonec slavil těsnou výhru na body. Upravil tím bilanci na devět výher a dvě porážky, kdy 67 procent výher získal na body. Nyní čeká bývalého šampiona GMC opravdová MMA maturita.

Henrique da Silva je 29letý borec reprezentující Minhoca Top Team. Rekord má 14 výher a 6 porážek. Rovných 86 procent výher získal KO! Má za sebou šest zápasů v UFC, kdy po dvou výhrách na úvod, posbíral čtyři porážky. V každém zápase ale předvedl opravdu působivou show. Narazil zde na taková jména, jako je Gokhan Saki a Ion Cutelaba. Jeho zápasy si získaly i nejmocnějšího muže zámořské ligy snů Dana Whita, který si pozval brazilského Frankensteina do své Contender Series. Na soupeře ale neměl Da Silva štěstí. Vyfasoval asi největší talent současné polotěžké váhy Johnyho Walkera. Ten má nyní v UFC tři výhry v řadě, na které potřeboval pouze necelé tři minuty! Da Silva však vydržel plná tři kola a prohrál až na body.


Pokud bude chtít Jay Jay uspět, neměl by se pouštět s Da Silvou do žádných přestřelek. KO potenciál Brazilce je opravdu strašlivý a i taková legenda K1 jako Saki byl jen několik úderů od porážky. Ani na zemi není Henrique úplný nazdárek. Walker se několikrát snažil Da Silvu utáhnout, ale ten zvládl vše precizně ubránit. Přáli bychom si samozřejmě výhru pro českého borce, ale pokud se jedná o sázení, doporučíme v tomto zápase tip na jeho soupeře. Da Silva je nad síly Gottwalda a pokud podepsal v OKTAGONu více zápasový kontrakt, přesvědčí se o tom určitě i několik dalších domácích bojovníků.Další články