Sleduj nás

Podepsáno, upečeno! Anthony Joshua bude hájit své pásy 20. června v novém svatostánku Tottenhamu

Podepsáno, upečeno! Anthony Joshua bude hájit své pásy 20. června v novém svatostánku Tottenhamu

Současný držitel pásů IBF, IBO, WBA a WBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) se vrátí do nitra ringu v průběhu léta.

Soupeřem britského šampiona bude bulharský veterán a povinný vyzyvatel z řad IBF Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO). Jedná se o osmatřicetiletého borce, který se aktuálně nese na vlně osmi vítězství. Duel s Joshuou označil za zlomový ve své kariéře, neboť konečně bude moct světu ukázat, co je zač.

Zápas mezi zmíněnou dvojkou se uskuteční 20. 6. 2020 v londýnském Tottenham Hotspur Stadium. Třicetiletému šampionovi původem z Watfordu se tak splní původní přání, ve kterém se chtěl vrátit na domácí půdu a obhajovat před anglickým publikem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Kontrakt byl oficiálně podepsán, jdeme do boje,“ hlásil Pulev, jenž už předem přislíbil, že na zápas chystá překvapení, které se během loňského léta povedlo americkému bojovníkovi s mexickými kořeny Andymu Ruizovi (33-2-0, 22 KO). Ten okořenil Joshuův zámořský debut velmi hořkým knokautem. „AJ“ se však dokázal vzpamatovat a začátkem prosince si po dvanáctikolové taktické bitvě vzal pásy zpátky.


S ohledem na budoucnost zde visí celkem dobrá naděje sjednocujícího souboje. Vítěz duelu Joshua vs. Pulev by se v prosinci letošního roku mohl utkat s vítězem utkání Fury vs. Wilder 3. Do hry by tedy byly vhozeny všechny prestižní boxerské pásy.


Další články