Sleduj nás

Po triumfu na domácí půdě vyzval Aldo McGregora: Dejte mi druhou šanci a uvidíte úplně jiný scénář

Po triumfu na domácí půdě vyzval Aldo McGregora: Dejte mi druhou šanci a uvidíte úplně jiný scénář

José Aldo (28-4-0) se opět jednou vrací do formy, což nám potvrdil i skvělý výkon na UFC Fight Night 144, kde doručil teprve druhou porážku Renatu Carneirovi, a nyní doufá, že si na zlomku své kariéry, u níž mu zbývají už jen pouhé dva zápasy, splní dávný sen. Ten zahrnuje odvetu s Conorem McGregorem (21-4-0).

Více než o titul šampiona mu jde jenom o čest. První vzájemné měření sil, které se odehrálo 12. prosince 2015, netrvalo déle než 13 sekund. „Scarface“ si naběhl na „Notoriousovu“ levačku a sudí vmžiku souboj ukončil. Tímto skončila Josého osmnáctizápasová vítězná šňůra a zároveň tak přišel o pás šampiona pérové váhy.


Od oné osudné bitvy uplynula celá řada měsíců, a i když se Aldo kolikrát snažil, aby mu byla dána druhá šance, nikdy ji nedostal. Vše by se ovšem mohlo změnit v závěru jeho čtrnáctiletého působení na horké bojové scéně, na níž mu dle svého tvrzení zbývají jen dva zápasy. Oba by je pak rád uskutečnil ve své rodné zemi.


McGregor se čirou náhodou po Aldově duelu na UFC Fortaleza nechal slyšet, že by se v jednom bodě své kariéry rád představil v Brazílii a na vlastní kůži tak pocítil tu skvělou atmosféru, která tam panuje. Jeho slov se okamžitě chytil Aldo, jenž by toho rád využil k velmi dlouho plánované odvetě.

„Myslím si, že jsem v prvním zápase nebyl schopný předvést vše, čeho jsem schopen. Dostal jsem tvrdou ránu, to nepopírám a bohužel se to stává, ale pevně věřím tomu, že kdyby přišla možnost dostat druhou šanci, ten scénář by byl úplně jiný,“ prozradil odhodlaně.

Své odhodlání je ochotný podpořit i přibráním do lehké hmotnostní kategorie. „Cokoliv, hlavně když si nebudu muset projít tím utrpením v podobě shazování. Určitě by to byl super fight a skvělá příležitost pro mě světu ještě ukázat, co jsem zač,“ pravil.


Kdyby přeci jen k repríze UFC 194 nedošlo, Aldo určitě nebude mít o nápadníky nouzi. Další, kdo se mu nabízí třeba právě v jeho divizi, je Brian „T-City“ Ortega, který se v akci naposledy objevil 8. prosince, když v bitvě o pás šampiona neuspěl proti Maxovi Hollowayovi.

Scarface tuto možnost okomentoval šalamounsky. „Kdokoliv, kdo má vysoký rank, je vítán. Dana White ode mě dostal seznam asi patnácti jmen, s nimiž se nebráním kdykoliv utkat,“ uzavřel, čímž nechal zadní vrátka otevřená více variantám.


Další články