Sleduj nás

Po tomhle zápase skončím! MMA nevynáší tolik jako tvorba videí na YouTube! překvapil svým plánem Leo Brichta

Po tomhle zápase skončím! MMA nevynáší tolik jako tvorba videí na YouTube! překvapil svým plánem Leo BrichtaFOTO: KSW

Známý vtipálek, u kterého nikdy nevíte, co myslí vážně, přišel s překvapivou vizí své budoucnosti. I před největším zápasem své kariéry se Leo nestresuje a MMA bere spíš jako výhodu při propagaci své tvůrčí činnosti.

Pouhé dva zápasy stačily k tomu, aby se jeden z největších domácích talentů propracoval k titulové šanci v KSW. Elitní evropská liga přitom vyniká svojí úrovní a koncentruje absolutní top kvalitu.  Leo navíc zabojuje o opasek v lehké váze, která tradičně patří k nejnašlapanějším divizím.

„Titul beru jako zásadní a klíčový faktor. A nejen pro mě, ale pro celou Českou republiku. Titulová šance trochu probudila patriota. Vždy jsem byl hrdý na to, že jsem z České republiky, ale v KSW jsem si všimnul, že Poláci jsou extrémně hrdý národ a mohli bychom se učit. Probudilo to chuť zvítězit nejenom za sebe, ale přitáhnout titul sem do České republiky a posunout české MMA na jinou úroveň, aby se o nás začalo víc mluvit. A abych motivoval český kluky, že cesta vede i ven,“ připustil Leo pro tv.nova.cz, že vnímá, o jak důležitý moment se pro domácí scénu jedná.


Ani bleskový výstup na vrchol žebříčku v nejlepší evropské organizaci však Brichtu nedonutil odložit myšlenky na sportovní důchod. Kariéra tvůrce videí a influencera je pro Brichtu stále lákavější, a to i z jasných důvodů.

„Cíle jsou pořád stejné, ale ještě musím vyhrát tenhle zápas a pak už ten důchod padne. Když srovnám výdělky z YouTube a MMA, tak je to tak šedesát ku čtyřiceti. Tenhle zápas bude ale nejlíp zaplacený v mé kariéře,“ prozradil Brichta. Přípravu na turnaj v Liberci ani nenaruší blížící se Vánoce, které Leo příliš neprožívá.


„Fakt to neřeším. Dám si řízek a bramborový salát. Je to super čas být s mamkou a strávit s ní Vánoce, ale jinak je to den jako každý jiný. Trénink a počítač.“


Další články