Sleduj nás

PML 6: Homecoming v Trenčíně nabídne boj o evropský titul WMC

PML 6: Homecoming v Trenčíně nabídne boj o evropský titul WMCFOTO: PML

Organizace PML udělala za krátkou dobu své existence obrovské množství práce a její turnaje jsou skvělou reklamou na thajský box. 

Nyní se po roce vrací do města, kde vše začalo a svým šestým galavečerem s názvem Homecoming se pokusí udržet vysoko nasazenou laťku z loňského roku. Vzhledem ke složení karty, která je opět našlapaná kvalitou, by to neměl být žádný problém.

Hlavní událostí bude bezpochyby souboj o titul evropského šampiona WMC ve váze do 61 kilogramů. Domácím želízkem v ohni bude Lukáš Mandinec, kterému bude čelit Španěl Alejandra Ferreira. Slovenský pitbul je známý díky své nevyčerpatelné kardio nádrži, se kterou dokáže uštvat i technicky zdatnější protivníky. 


"Na zápas se hodně těším, navíc, když proběhne u mě doma. Tenhle opasek mi ve sbírce ještě chybí a rozhodně ho chci získat. Doufám, že na pět kol to nebude. Uvidíme, ale budu se snažit ukončit to předčasně. Soupeře jednoduše seknout," prohlásil nažhavený Mandinec po vážení. Když si k tomu připočtete hlasité trenčínské publikum, tak se má Ferreira rozhodně na co těšit.

Největší ovace si na oficiálním vážení vysloužila Monika Chochlíková. Slovenská kráska přišla v rudém spodním prádle armádní Dukly a rozhodně se bylo na co dívat. Do zápasu bude opět nastupovat jako obrovská favoritka. Její soupeřka Tugbanur Kivrak z Turecka může jenom získat, čehož si je velmi dobře vědomá i Monika.


“Je to pro ni obrovská šance se zviditelnit, protože ne každý mě v thajském boxu porazil, naposledy v roce 2019. A to byla IFMA, takže amatéři. V profi si ani nepamatuji, kdy jsem prohrála. Takže, kdyby mě porazila, tak by extrémně vyletěla. Já si ale hodně věřím!“ je si jistá vítězka Světových her Chochlíková.

Z dalších známých jmen na kartě najdeme například Daniela Hromeka, Leo Boráka nebo Juraje Tuturu. Celkově nás čeká dvanáct zajímavě poskládaných zápasů, které až na jednu K1 výjimku proběhnou pod pravidly Muaythai. 

PML 6 fight cardPML 6 Professional Muaythai League video živě

O profesionalitě zúčastněných svědčí i fakt, že všichni splnili váhový limit bez problémů a napoprvé. Turnaj odstartuje v 18:00 v Městské sportovní hale a sledovat jej můžete i na OKTAGON.TV.Další články