Sleduj nás

Píchal si olej do svalů a chlubil se nadlidskou silou, pak mu řekli: Hrozí vám amputace. A bylo po srandě

Píchal si olej do svalů a chlubil se nadlidskou silou, pak mu řekli: Hrozí vám amputace. A bylo po sranděFOTO: Shutterstock

Odvážný pokus „Brazilského Hulka“ o rapidní nárůst svalů málem skončil opravdu tragicky.

Romario Dos Santos Alves není nositelem zase až tak neznámého jména. Na internetu se již dobrých pár let pohybuje, a dokonce byl i skloňován s bojovými sporty. To v momentě, kdy do ringu vyzýval Sajada Gharibiho, veřejnosti lépe známého jako Íránského Hulka.

Na tento střet Hulků nedošlo, v roce 2019 se Sajad svému protějšku vysmál, že je napíchaný syntholem, a tudíž nemá žádnou sílu. Romario tuto odpověď bral jako nařčení, protože prý denně chodí do tělocvičny, ale jen o několik měsíců déle skončil v nemocnici s akutní bolestí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Dos Santos byl tenkrát mladý a jak sám uvedl pro deník Daily Mail, tehdy nevěděl, do čeho se pouští. Do svalů po celém těle si napíchal synthol, přičemž se zaměřil především na ruce, konkrétně na své bicepsy.

Hrozila amputace

Navýšení objemu nešlo zpochybnit, výsledky byly prakticky okamžité a vcelku znatelné, ale bez vedlejších účinků to také nezůstalo. Kvůli toxinům v oleji začaly Romaria po čase trápit bolesti. Ty byly tak velké, až mu lékaři hrozili nejhorším.


„Nikdy nezapomenu, jak mi lékař v nemocnici sdělil, že mi budou muset amputovat obě paže, protože mi svaly úplně zkameněly. Obě ruce jsem pomalu nemohl používat. Nebudu chodit do přílišných podrobností, ale čekaly mě hodiny na sále, kde se mi pokoušely z rukou vytáhnout tyto zkameněliny. Povedlo se. Ne úplně, ale aspoň do té míry, abych se vyhnul amputaci,“ svěřil se Romario britskému tisku Daily Mail.

„Pakliže to půjde, rád bych se vrátil ke cvičení. Vím, že bych té formy byl schopný dosáhnout i bez syntholu,“ pronesl Brazilec, který se prakticky znovu narodil. Kameny ze svalů tedy byly odstraněny, teď ještě aby se odstranily kameny z jeho hlavy, které ho k tomuto činu vedly.

Případů je více

Synthol je oblíbenou pomůckou mnoha lidí. Jeden z nejznámějších případů tady v Evropě představuje Kirill Tereshin, který je veřejnosti znám jako ruský Pepek námořník. I on si napíchal svaly po domácku vyrobeným olejem. Po několika měsících jeho paže zmodraly a hrozila mu amputace.


Lékaři vám dají pouze nějakou procentuální šanci, že operace pomůže. Ten zákrok navíc není zrovna levný a neumí ho provést jen tak někdo. Tereshin kvůli němu letěl do Moskvy, kde strávil několik hodin na operačním sále. Tento proces ještě ke všemu několikrát zopakoval a stejně mu z paží nebylo odstraněno všechno.


Další články

Potvrzeno! Viktor Pešta i Dominik Humburger na KSW v Lodži

Stálice domácí scény půjdou v největší evropské organizaci opět do boje. Viktora čeká Brazilec, který nutně potřebuje zvítězit. Dominik narazí na domácího Poláka, který je také pod tlakem, takže oba čekají pořádně tuhé bitvy.

Potvrzeno! Viktor Pešta i Dominik Humburger na KSW v Lodži