Sleduj nás

Pěsti Zhang umí pěkně bolet, varuje Namajunas svou bývalou přemožitelku

Pěsti Zhang umí pěkně bolet, varuje Namajunas svou bývalou přemožitelku
Jelikož nám duel o titul mezi Zhang a Esparzou klepe na dveře, rozhodla se bývalá šampionka Namajunas rozebrat šance obou bojovnic.

„Thug Rose“ zakončí tento rok pouze s jednou bitvou na kontě. Poté, co v květnu přišla o svůj pás s Carlou Esparzou, se rozhodla, že si dá několik měsíců klid. Čest nové titulové vyzývatelky se tak automaticky přenesla na čínskou bojovnici Weili Zhang, která slámové váze vládla ještě před Namajunas.

Zde se hodí připomenout, že Weili s Rose dvakrát prohrála. Prvně poprvé jasně na KO, podruhé ale velmi, velmi těsně na body. Na zmíněné prohry ovšem zareagovala parádním KO nad Joannou Jedrzejczyk a od Dany Whitea si vysloužila novou titulovou šanci.


„Tak tady musím upřímně říct, že nás čeká velmi vyrovnaná bitva, kde nemohu předem odepsat ani jednu bojovnici. Obě jsou něčím výjimečné, každá však něčím jiným,“ uvedla Namajunas, když se měla vyjádřit na téma titulové války, jíž se dočkáme na turnaji UFC 281 příští víkend v New Yorku.

„Jelikož jsem dvakrát bojovala s Weili, tak mohu potvrdit, že má na naši váhu vskutku, možná až nezvykle, tvrdé údery. Pokud se dobře trefí, je schopna vypnout pojistky. Koneckonců to poznala sama Joanna (Jedrzejczyk),“ pronesla.


„Na druhou stranu Carla je velmi bojovný typ člověka. Umí si rozložit své síly a vždy je připravena na pětikolovou válku. Ať se jedná o první nebo páté kolo, vždy do toho dá maximum,“ řekla o své předchozí soupeřce a zároveň i přemožitelce.

A tip? „V této chvíli se přikláním více k Weili, protože je tvrdší a dravější. To ale ještě neznamená, že to Carla nemůže urvat. Doufám hlavně, že se dočkáme vzrušujícího a napínavého fightu,“ dodala Namajunas závěrem.


Další články